Nejlepší ministr, musí se brzy vrátit. Noviny opěvují Sašu Vondru

29.11.2012 7:48

Nejlepší ministr, který odchází jenom proto, že ztratil důvěru voličů. Přitom životopis má prý lepší než drtivá většina národa. Tak vidí komentátor Karel Steigerwald konec ministra obrany Alexandra Vondry. Za nějakou dobu by se prý určitě měl do politiky vrátit- je v ní nezbytně potřebný.

Nejlepší ministr, musí se brzy vrátit. Noviny opěvují Sašu Vondru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra.

Pád Alexandra Vondry se podle komentátora MF DNES Karla Steigerwalda čekal dlouho. Z Nečasovy vlády již prý odešla spousta ministrů. Martin Kocourek kvůli odklánění, Vít Bárta pro korupční potíže, Radek John pro absolutní neschopnost.

„Ministr Vondra je jiný případ- jeho pád je zvláštní a důstojný,“ píše komentátor. I sám premiér připustil, že odchází nejlepší ministr obrany a nejkompetentnější člen vlády. Důvody jsou ryze politické. Vondra prohrál senátní volby, při kterých ho doběhla aféra ProMoPro.

„O tom, že se na ní nepodílel, nepochybuje nikdo. Ale spadl na něj politický osud. Jako ministr si to musí odnést,“ píše Steigerwald.

„Vondra je politik kvalitní. Má vlastní živočichopis, který by mu mohla většina národa, včetně nafouklých elit, jen závidět,“ myslí si komentátor. I z toho, jak kosil ošvindlované zakázky na ministerstvu obrany je prý vidět, jak je ho naší politice třeba.

Až si Vondra odkroutí jistou dobu „karantény“, měl by se prý určitě do politiky vrátit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemít děti, záchrana planety?! Vytlačí nás migranti.“ Babiš mezi státníky. Plán pro Česko a projev, který jde daleko

11:21 „Nemít děti, záchrana planety?! Vytlačí nás migranti.“ Babiš mezi státníky. Plán pro Česko a projev, který jde daleko

Žádná masová migrace problém Evropy nevyřeší. Pouze zvýšení porodnosti původního obyvatelstva nás mů…