Nemocnice zveřejnily čekací doby na operace. Rozdíly i měsíce

26.10.2011 22:38

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) rozhodl o tom, že nemocnice budou zveřejňovat seznamy operací, na které se čeká déle než dva měsíce. A některé již najdete na webu.

Nemocnice zveřejnily čekací doby na operace. Rozdíly i měsíce
Foto: Archiv
Popisek: Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, pohled na průčelí budovy

"V jedné nemocnici se čeká o měsíce déle než v jiné. Když je někomu čekání nepříjemné, měl by mít možnost si vybrat, kam půjde," vysvětlil server iHNED.cz Heger důležitost nové povinnosti. Zveřejňována jsou take vyšetření, na které se čeká déle než tři týdny.

Zvyšování kvality péče

Fakultní nemocnice Na Bulovce zveřejnila své čekací doby dnes. Veřejnost je může vyhledat na oficiálních webových stránkách nemocnice nebo na sociálních sítích.

Ředitel nemocnice Petr Zajíc tento krok vnímá jako zlepšování kvality poskytované péče. „Informace o délce čekací doby na vybrané neakutní zdravotnické úkony totiž umožňují pacientům lépe si zorganizovat svůj pracovní i soukromý program,“ dodává Zajíc.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

12:29 „Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

Jsou informace, které není dobré přecházet. Právě do tohoto ranku lze vsunout nenápadnou zmínku Babi…