Nešťastný volební stánek ČSSD. Jednou už hořel, nyní ho počmárali

10. 5. 2010 15:40

Druhý útok neznámého vandala zažil v rozmezí jednoho týdne dřevěný volební stánek ČSSD, umístěný v plzeňských sadech Pětatřicátníků přímo před právnickou fakultou.

Nešťastný volební stánek ČSSD. Jednou už hořel, nyní ho počmárali
reklama

Zatím neznámý pachatel pomaloval hanlivým vyobrazením stánek ČSSD v noci na pondělí. Závěrem minulého týdne členové volebního štábu opravili ohněm zničení části stánku, kdy vyměnili zcela ohořelé boční i zadní stěny. Ještě než stačili zrenovovaný stánek opět otevřít, zaúřadoval znovu neznámý vandal, který tentokrát zaútočil na čelní stranu objektu.

Opakované útoky na ČSSD

„Opakovanými útoky na majetek ČSSD jsme šokováni. To, co se stalo a děje v posledních dnech je už za hranicemi našeho chápání a celá věc zachází příliš daleko," uvedl Martin Zrzavecký, volební manažer ČSSD pro Plzeňský kraj.

Sociální demokraté by chtěli stánek v sadech Pětatřicátníků zachovat, i přes opakované útoky vandalů. „Minulý týden, když jsme stánek stavěli, jsem se v legraci ptal, jak dlouho tady asi tak vydrží. Nyní se ukázalo, že mé obavy byly na místě," řekl Zrzavecký. ČSSD už jednou za opravu stánku zaplatila 20 000 korun, nyní bude nucena sáhnout opět do své pokladny.

Už v noci na 1. května neznámý vandal rozřezal sociálním demokratům v Plzni plátěný stan kolem pódia, postaveného u rybníku Šídlovák na okraji města, kde pravidelně slaví se svými příznivci májový svátek. Ve stanu bylo 30 až 40 řezů, byl prakticky celý zničený.

Více: Neznámý žhář podpálil v Plzni volební stánek ČSSD


Foto: autor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dvo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…