Novinář Best se snaží probudit knížete: Haló, mafie Vám rozkrádá úřad

21.08.2012 19:56

Podle amerického novináře Erika Besta je obtížné určit, kdy důvěryhodnost ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) rapidně klesla. Možná to bylo jeho spaní během projevu Ratha ve sněmovně, ale bylo by neurvalé na něj narážet. Jestliže je ale něco na tom, že knížeti na ministerstvu s IT systémem manipuluje ruskojazyčná mafie, už by se měl probudit.

Novinář Best se snaží probudit knížete: Haló, mafie Vám rozkrádá úřad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Podle Besta padla důvěryhodnost Schwarzenberga pod bod, z nějž není návratu, možná tehdy, „když v přímém přenosu během projevu Davida Ratha v Poslanecké sněmovně téměř spadl ze židle,“ píše.

Normálně by narážky na knížete byly neurvalé, avšak Schwarzenberg i nadále zůstává vicepremiérem, ministrem zahraničí a hlavním Kalouskovým obhájcem. To je podle Besta důvod, proč je veškerá kritika na hlavu ministra zahraničí oprávněná.

Nyní totiž jeho ministerstvem hýbou předražené IT zakázky. Podle amerického novináře by se dal přijmout fakt, že „něco v tom systému nefunguje“, to ale jen v případě, pokud by whistleblowerovi, který na případ upozornil, nebylo na ulici vyhrožováno mužem s ruským přízvukem.

„Avšak existuje-li možnost, byť i sebenepatrnější, že s IT systémem na MZV manipuluje ruskojazyčná mafie či ruské tajné služby, mělo by to být dost na to, aby to probudilo i Schwarzenberga,“ myslí si Best.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …