Okamurovi voliči přebíhají k Franzovi. Teď prý představuje největší změnu

14.12.2012 7:39

Průzkum preferencí prezidentských kandidátů, prováděný už bez Vladimíra Dlouhého a Tomia Okamury, s kartami příliš nezamíchal. Na čele spolu stále těsně bojují Miloš Zeman a Jan Fischer, kteří se zdají být jasnými postupujícími do druhého kola. Postupovou linii přesun podpory od Okamury a Dlouhého ovlivní jen stěží, protože ostatní kandidáti ztrácejí opravdu hodně.

Okamurovi voliči přebíhají k Franzovi. Teď prý představuje největší změnu
Foto: archiv Miloše Zemana
Popisek: Volební klip prezidenta Miloše Zemana
reklama

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti ppm factum definitivní vyškrtnutí Tomia Okamury a Vladimíra Dlouhého z prezidentské volby příliš neovlivnilo preference ostatních kandidátů. Podle průzkumu vede Miloš Zeman, ovšem jeho náskok před Janem Fischerem je pouze několik desetin. Ostatní kandidáti, vedeni Jiřím Dienstbierem, jsou v nedohlednu.

O Dlouhého příznivce, kterých ovšem příliš nebylo, se podle MF DNES podělili Jan Fischer s Karlem Schwarzenbergem. Okamurovi voliči z největší části „přeběhli“ k Vladimíru Franzovi. „Okamura získával protestní hlasy lidí, kteří chtějí volit člověka, který je co nejvíce vzdálen současnému politickému establishmentu. Tuto představu po něm nejvíce naplňuje Franz,“ vysvětluje Jan Herzman, šéf agentury ppm factum.

Menší část fanoušků Okamury získal také Miloš Zeman, který tak kompenzoval nárůst hlasů pro jeho rivala Jana Fischera. Souboj o čelo žebříčku tak stále zůstává těsný.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …