Pane Kalousku, přežije vláda? Následovalo dlouhé souvětí

22.10.2012 7:14

Před volebním kongresem ODS je situace ve straně poměrně nepřehledná. Myslí si to ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který velmi opatrně odpovídá na větu, zda pravicový kabinet přežije. Doufá, že u koaličních partnerů převládne zdravý rozum. Ministr financí také hodnotí poslední volby.

Pane Kalousku, přežije vláda? Následovalo dlouhé souvětí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek
reklama

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dává v rozhovoru pro Právo jasně najevo, že v ODS bude spolupracovat jen s těmi politiky, kteří chtějí dodržet uzavřenou koaliční smlouvu. Tento proud nyní reprezentuje premiér Petr Nečas. Rebelové koaliční smlouvu zpochybňují, takže s těmi spolupracovat nebude, pokud sesadí Nečase. Po volbách, které podle Kalouska jednoznačně vyhrála levice, ale ani TOP 09 nezůstala bez senátorů, však ODS čeká kongres. Přečká vláda toto období?

Nepřehledá situace v ODS

"Rád bych řekl, že věřím, že v ODS zvítězí zdravý rozum, ale slyšel jsem v poslední době příliš často některé poslance z tzv. rebelů, abych tuto větu mohl říci s plnou vírou, že platí," odpověděl opatrně komplikovaným souvětím šéf státní kasy.

Situaci v ODS Kalousek obecně hodnotí jako nepřehlednou. Zdá se totiž, že rebelové jsou ochotni "zaříznout" svého předsedu pod jakoukoli záminkou. Pokud bude odstraněn a nebude dodržována koaliční smlouva, dojde na předčasné volby.

V rozhovoru přišla řeč i na postup TOP 09 v Senátu, kde má vládní strana jen čtyři členy, jeden ji schází do stranického klubu. První místopředseda TOP 09 dává najevo, že by nebylo příliš šťastné, kdyby se jejich senátoři spojovali s levicovými kolegy, KDU-ČSL nevyjímaje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…