Paroubek může za dluhy ČSSD, tvrdí straníci. A žádají audit

18. 1. 2012 8:25

Ústecká krajská organizace ČSSD žádá vedení strany, aby nechalo prověřit hospodaření sociálních demokratů v době, kdy stranu vedl Jiří Paroubek (dnes NS-LEV21). Podle straníků je to on, kdo může za současnou nelehkou ekonomickou situaci ČSSD. Spory mezi Jiřím Paroubkem a ústeckou krajskou organizací se táhnou od doby, co ji Paroubek se svými spolupracovníky ovládl. S blížícími se volbami krajskými se tyto spory ještě stupňují, Paroubek už bude kandidovat proti ČSSD.

Paroubek může za dluhy ČSSD, tvrdí straníci. A žádají audit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek se postavil do čela strany LEV 21
reklama

V zatím posledních volbách do Poslanecké sněmovny investovala sociální demokracie ještě pod vedením Jiřího Paroubka (dnes NS-LEV 21) nemalé sumy do předvolební kampaně. Zemi zaplavily oranžové billboardy a slova o třináctém důchodu a dalších věcech bylo možné číst téměř všude. Volební výsledky ale ukázaly, že masivní volební kampaň nepřinesla nic víc, než masivní dluhy.

ČSSD dlužila 360 milionů korun, oficiálně

Vedení ČSSD v Ústeckém kraji nyní žádá, aby byl proveden forenzní audit mapující hospodaření strany v době, kdy byl předsedou socialistů právě Paroubek, tedy od roku 2006 do roku 2010. Informuje o tom server Novinky.cz. Tamní straníci k tomu schválili i příslušné usnesení.

„Krajský výkonný výbor ČSSD Ústeckého kraje žádá vedení strany o forenzní prošetření hospodaření strany v době mezi 13. 5. 2006 a červnem 2010, kdy byl předsedou ČSSD ing. Jiří Paroubek. Máme za to, že on je přímo zodpovědný za dnešní zadlužení ČSSD. Je třeba vymezit a osvětlit se všemi důsledky jeho podíl na zadlužení strany,“ píše se v usnesení.

Dosud však není jasné, kdy se bude záležitost projednávat. Na pátečním jednání ČSSD se to však už nestihne. Podle oficiálních údajů ČSSD ještě loni strana dlužila celkem 360 milionů korun. Letos chce hospodařit se schodkem 23,5 milionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

4:44 Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 Universum, které začne fungovat později, než se pl…