Paroubek se hádal s Veselovským o slovo. Lidé přenos rušili výkřiky

6.5.2010 5:41 odp.

V předvolební debatě v Ústeckém kraji vysílané Českým rozhlasem se strhla hádka o prolomení těžebních limitů. Všichni přítomní se shodli na tom, že prolamovat limity nechtějí, propukla však hádka o to, co to udělá s nezaměstnaností.

Paroubek se hádal s Veselovským o slovo. Lidé přenos rušili výkřiky

Na Ústecku se okolo prolomení těžebních limitů strhla vášnivá debata. Jiří Paroubek se s Petrem Gandalovičem hádali o slovo, komunikaci ztěžovaly také hlasité projevy publika.

Podle Jiřího Paroubka je věcí občanů, jestli by se měly limity prolomit. Prosazoval by založení expertní skupiny, kde by byli zástupci občanů, těžařů, odborářů, Ústeckého kraje, odborníků.

Komise by shrnula argumenty pro a proti, takovýto prvek přímé demokracie podle jeho slov do vlády patří. Je přesvědčený o tom, že to se to týká jen Ústecka, a proto by to mělo být na jeho občanech.

„Nebudeme prolamovat limity nejsme ani pro krajské referendum. Proč lidé z Děčína by měli rozhodovat o Jiřetíně? Uznáváme vlastnictví majetku," řekl Petr Gandalovič za ODS.

Překřičovali se politici, rušili diváci

Kdykoliv promluvil Gandalovič, lidé ve studiu jeho slova rušili výkřiky "český kapr", "korupce" a dalšími. Moderátor Martin Veselovský musel několikrát přítomné tišit a uklidňovat. "Uvědomte si, že se to vysílá rozhlasem a je tu důležitý zvuk," klidnil rozjařené diváky, kteří debatu sledovali. Nakonec pohrozil tím, že kdo bude pokračovat v hlasitých projevech, bude ze sálu vyveden.

"Toto nejsou mí fanoušci," ohrazoval se Jiří Paroubek. "Ale oni vás evidentně poslouchají, jak jste na ně mávnul, aby toho nechali," nesouhlasil Gandalovič. Paroubek se ohradil tím, že gestikuloval na lidi, a on by si z něj měl vzít příklad.

Milan Šťovíček z Věcí veřejných prolomení limitů dopředu velmi ostře odsoudil. Nesouhlasil s názorem Jiřího Paroubka, který tvrdí, že by to zvedlo zaměstnanost. Podle něj by to přineslo naopak nezaměstnanost a zhoršení životní úrovně.

„Tak na to musím reagovat pane redaktore," dožadoval se slova Paroubek, přestože už mluvil na rozdíl od dalších kandidátů dvakrát. Nechtěl se své reakce vzdát.

„Musí být dohoda, pokud dohoda nebude, nebude těžba, to je celé," zakončil nakonec šéf ČSSD.

Jestli se vám to nelíbí, odejděte, vyzval Gandaloviče Paroubek

Z publika přišel dotaz, jestli se ODS opravdu domluvila s ČSSD na způsobu, jak obcházet placení regulačních poplatků. „Byl to výsledek hlasování. Nejdříve o tom, jestli je vracet a pak o způsobu, jak je vracet. Po příchodu pana Peciny se však přestala řešit nezákonnost tohoto činu," odpověděl Petr Gandalovič z ODS.

„Pane Gandaloviči, jestli s tím máte problém, odejděte z rady!" vyzval Paroubek místopředsedu ODS k odchodu.

Související:
Zeman se ani napodruhé nedostal k Paroubkovi. V rozhlase bude chybět

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…