Paroubek šíří poplašné zprávy, tvrdí šéf Krajské zdravotní

30.01.2012 16:39

Nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostu a Chomutově jsou majetkem Ústeckého kraje, který vznikem Krajské zdravotní společnosti řešil zajištění dostupné zdravotní péče pro své občany. "A tak to i zůstane," řekl ParlamentnímListům.cz předseda představenstva Krajské zdravotní a.s. Radek Scherfer.

Paroubek šíří poplašné zprávy, tvrdí šéf Krajské zdravotní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Reagoval tak na informace, které se v pondělí objevily v tisku. Jiří Paroubek v nich tvrdí, že Krajská zdravotní, a. s. má plány na privatizaci jí svěřených nemocnic. To ale podle vyjádření Scherfera rozhodně není pravda.

"Krajská zdravotní, a. s. se ohrazuje proti tvrzení o údajných plánech na privatizaci jí svěřených nemocnic. Vedení Krajské zdravotn není známo, že by její jediný akcionář - Ústecký kraj vedl jakoukoli debatu o privatizaci, pronájmu nebo jiném způsobu spravování svých nemocnic.,“ řekl ParlamentnímListům.cz Scherfer.

Podle něj Paroubek svými tvrzeními znepokojuje veřejnost Ústeckého kraje. "Jde o strašení o rozprodávání nemocnic Krajské zdravotní. Jsou to výmysly a spekulace,“ řekl dále Scherfer. Podle něj jakoukoliv přípravu privatizace nemocnic vylučují i zástupci krajské samosprávy.

"Jedná se o klasickou předvolební rétoriku pana Paroubka a šíření poplašné zprávy. Známý bubák Jiřího Paroubka s tématem rozprodávání nemocnic Ústeckého kraje tu není poprvé a s ohledem na blížící se volby zřejmě ani naposled. Snaha vyděsit občany a celkově znepokojovat veřejnost vystupuje na povrch víc než jakákoli fakta o údajné privatizaci. Žádná taková totiž nejsou… snad jen v hlavě tvůrce celého nesmyslu a jeho přívrženců,“ dodal Scherfer.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

22:11 ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo vyřešit případ nedostate…