Paroubková si vzala do úst Andreje Babiše. Ten se hodně divil

23.1.2012 4:32 dop.

Manželka exšéfa ČSSD Petra Paroubková si vzala na paškál řadu předních představitelů českého kulturního a politického života, kterým předpověděla velmi bizarní budoucnost. Opřela se i do podnikatele Andreje Babiše.

Paroubková si vzala do úst Andreje Babiše. Ten se hodně divil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podnikatel Andrej Babiš ve studiu České televize

Podle Petry Paroubkové čeká podnikatele Andreje Babiše perspektivní politická budoucnost. Babiš se podle ní už za dva roky dostane do vlády. Působit bude prý rovnou na dvou postech, a to jako ministr financí a zemědělství. V podivné vizi manželky exšéfa ČSSD figurují ale i další známé postavy.

„Je rok 2014. Prezidentem je Jan Fischer, bydlí v paneláku se svou letitou milenkou, zatímco jeho oficiální manželka vládne (ne)jen jemu z hradní vilky, jejich jediný společný syn řídí ČEZ a je podruhé manažerem roku. Ministr financí, zemědělství a vicepremiér pro boj s korupcí Andrej Babiš již podruhé připravuje vyrovnaný rozpočet, Michal Viewegh je ministrem kultury, Jaroslav Kmenta již podruhé získává novou novinářskou cenu Bažant roku a Jan Kraus a jeho věrní spolupracovníci… Tolik smutná, ač vůbec ne dadaistická vize ČR za dva roky,“ popsala nedalekou budoucnost na webu VašeVěc.cz Petra Paroubková.

Ta se ve svém textu opřela ale s nebývalou vervou právě do Babiše. „Co takhle zjistit, z čeho své hnutí financuje Babiš? Ano, Babiš pověstný svou šetrností. Ten samý Babiš, který chce vyrovnaný státní rozpočet, ale jeho firmy dluží jen 23 miliard. Nebo co zeptat se milenky pana Fischera, čím ji dostal? Když můj muž dostal mě penězi a za sex si platí, Fischer to má jistě zdarma pro svoje charisma a nebývalou krásu. Jistě jí neimponuje 450ti tisícový měsíční plat za superluxusní trafiku viceprezidenta EBRD, tedy bankéře, na kterou jako statistik nemá sebemenší kvalifikaci. Nebo co takto požádat milou premiéra Nečase, ať vysvětlí, za co si koupila 3 byty za přinejmenším 10 milionů korun. Nebo z čeho je financovaný babišovský server Česká pozice," napsala Paroubková.

Viděli se jednou. Tehdy to začalo

Podnikatel Babiš, který na podzim rozjel kampaň se svou protikorupční iniciativou Ano 2011 a vstupu do politiky se rozhodně nebrání, se ale predikcím Paroubkové diví.

"Paní Paroubkovou jsem potkal jednou v životě, když mě její manžel pozval na jednání s bývalým chorvatským premiérem Sanaderem, který čeká na soud kvůli korupci," řekl ParlamentnímListům.cz udivený podnikatel, jehož překvapilo, že si jej Paroubková bere do úst. "Nakonec tlumočit nemusela, jelikož mluvím čtyřmi jazyky," pochválil se podnikatel.

Útoky se opakují

Zaspekuloval také nad tím, proč jej Paroubková ve článku  zmiňuje. "Nevím, proč na mě stále útočí, asi mě nemá ráda," řekl ParlamentnímListům.cz původem slovenský podnikatel, který se netají svými politickými ambicemi. 

Odnesl to i Fischer

Ty má i expremiér Jan Fischer, který zas neskrývá ty prezidentské. I na ty Paroubková upozornila. Otřela se ale zejména o Fischerovu manželku - ta je totiž prý má také.  „Dokonce ve své touze stát se paní prezidentovou dnes zašla tak daleko, že manželovi toleruje milenku, hlavně ať se to neproflákne a neohrozí to jejich sen o Hradu. Možná je ráda, že právě tu milenku má, alespoň má vše pod kontrolou, “ napsala Paroubková.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Střední školy v Brně a ve Znojmě vedou noví ředitelé

7:29 Jihomoravský kraj: Střední školy v Brně a ve Znojmě vedou noví ředitelé

Před začátkem prázdnin se ujali svých funkcí dva nově jmenovaní ředitelé středních škol. Vedení se z…