Petr Janda: Honzo Kalousku, co tě to napadlo? Nic nevíš

18.8.2010 2:17 odp.

Politika je disciplína jako každá jiná a člověk by měl jít do ní připravený, naráží zpěvák a lídr skupiny Olympik Petr Janda na fakt, že lídr ODS v Praze 1 Jan Kalousek nemá žádnou politickou praxi. „Ať se na nějaké klepání do čela Honza vykašle a jde do toho s velkou vervou,“ nabádá naopak svého kolegu z branže Lou Fanánek Hagen.

Petr Janda: Honzo Kalousku, co tě to napadlo? Nic nevíš

Sotva pražská ODS zveřejnila, že zpěvák Jan Kalousek bude kandidovat na Praze 1 a dokonce může zaútočit i na post pražského primátora, mezi novináři zavládlo mírné zděšení. „Proboha, jak se budeme ptát zpěváka, co si myslí o rozpočtu Prahy, anebo co udělá - pokud by se tím primátorem skutečně stal - s výběrovými řízeními?"

Logicky to samé napadlo i moderátora Martina Veselovského, který v den Kalouskovy nominace vyzpovídal šéfa pražské ODS Borise Šťastného.

Jakou má zpěvák a brankář kvalifikaci k tomu být primátorem hlavního města Prahy? tázal se Veselovský několikrát během živého vysílání Šťastného. Kloudné odpovědi se ale nedočkal.

Kalouskův rozhovor mne zklamal

Týden se s týdnem sešel a zpěvák Kalousek již dává rozhovory předním českým deníkům. Například Hospodářské noviny o tomto víkendu přinesly celostránkový rozhovor. V něm se Kalousek přiznal, že by byl v krátké době ochoten podpořit jakoukoliv pravicovou stranu.

To ale rozběsnilo hudebníka Petra Jandu. „Když jsem si ten rozhovor přečetl, šel jsem do kolen. Vždyť Kalousek neví nic o politice a v tom rozhovoru to krásně ukázal," řekl frontman Olympiku ParlamentnímListům.cz.

„Ty časy, kdy chodili lidé z naší branže do politiky, jsou dávno pryč. Nejsme už v devadesátých letech a ani někde v Americe, kde se dokonce herec stal prezidentem," zmínil.

Znovu by už nekandidoval

Podle něj to bude mít Kalousek v politice těžké, nepochybně mnohem těžší, než kdyby se chtěl dále v hudební branži rozvíjet.

„Kdybych s ním mohl mluvit mezi čtyřma očima, tak bych mu tu kandidaturu rozmluvil," pronesl dál zpěvák, který v roce 2004 neúspěšně kandidoval do Senátu jako nestraník za hnutí Nezávislí. „Kandidoval jsem za Kutnou Horu, tam, kde se narodila má žena," připomněl.

Dnes by už prý „takovou hloupost" neudělal, i když se o politiku celý život vážně zajímal a má ji rád.

„Nevím, co Honzu Kalouska k takovému kroku přimělo. Rád bych se ho na to zeptal, ale zatímco před takovými patnácti lety jsem s ním vystupoval často, tak bohužel nyní ho téměř nevídám. A to ani na žádných jiných společenských akcích," konstatoval dále rocker a autor hitů Pták rosomák, Želva, Slzy tvý mámy či Dej mi víc své lásky.

„Doba je neúprosná a politika je tvrdé řemeslo, a český volič již dávno nedává hlasy celebritám," dodal Janda.

L.F. Hagen: Honza má všech pět pé pohromadě

Naproti tomu hudebník Lou Fanánek Hagen, který proslul tím, že v roce 2003 založil spolu s rockerem Alešem Brichtou a Petrem Pečeným Iniciativu Karel Gott - prezident, Kalouskovi drží palce.

„Neboť to je bystrý kluk. Vím, že nedávno dodělal další vysokou školu, přitom už jednu má," připomněl ParlamentnímListům.cz fakt, že Kalousek vystudoval diplomacii a podle slov Borise Šťastného má i zkušenosti ze zahraničí.

„Myslím, že Honza Kalousek na to má být dobrým, byť komunálním politikem. To, že není žádnej trouba a v hlavě to má srovnaný  - oproti některým blondýnám -  už dokázal mnohokrát. Já mu v tom velmi držím palce," řekl Hagen.

On sám by ale nikdy do politiky nešel. Důvod? „Musí se pod sněmovně chodit v obleku a kravatě a já když si mám vzít už i dlouhý, společenský kalhoty, tak se ošívám," vysvětlil.

Drží palce jak vládě, tak třeba i Bártovi

„Já bych akci Honzy nazval akt osobní statečnosti, a navíc bych řekl, že to není od ODS tak špatný nápad, že toho Kalouska nominovala," dodal Lou Fanánek Hagen.

On sám je prý velký zastánce pravicové politiky. „Na dnešní dění v politice se dívám s velkým zaujetím a držím jí palce. Zvláště se mi líbí Vít Bárta, neboť chce vyprášit kožich některým firmám, co se přiživují na dopravních stavbách," doplnil.

Čtěte také:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…