Piva z Budějovického Budvaru získala dvě medaile v britské pivní soutěži.

6. 10. 2012 9:43

Piva z pivovaru Budějovický Budvar, n.p., získala dvě medaile v prestižní britské soutěži International Beer Challenge 2012. V 16. ročníku soutěže, kterou organizuje společnost Agile Media, vydavatel britských odborných časopisů Off Lincence News a Drinks International, ocenila porota stříbrnou medailí speciální pivo Bud Premier Select a bronzovou medailí nealkoholické pivo Budweiser Budvar.

Piva z Budějovického Budvaru získala dvě medaile v britské pivní soutěži.
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar
reklama

Soutěž International Beer Challenge patří mezi nejvýznamnější mezinárodní pivní soutěže. Do letošního ročníku se přihlásily pivovary ze 26 zemí. Přihlášené vzorky bojovaly o medaile v 7 pivních třídách, které byly rozděleny do celkem 62 kategorií. Více informací o soutěži najdete zde.

„V porotě byli zastoupeni přední britští odborníci a proto nás těší, že před nimi naše piva obstála,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek Budějovického Budvaru. Předsedou poroty byl Jeff Evans, mezinárodně uznávaný odborník na pivo, mimo jiné editor sedmi vydání publikace „CAMRA's Good Bottled Beer Guide“ a držitel britského titulu „Beer Writer of the Year“. Více informací o Jeffu Evansovi najdete na www.insidebeer.com.

Spojené království je po Německu a Slovensku třetím nejdůležitějším exportním teritoriem pro značku Budweiser Budvar. Britští zákazníci vnímají značku Budweiser Budvar velmi příznivě a řadí ji mezi značky s nejlepším image. Svědčí o tom řada medailí z britských pivních soutěží nebo fakt, že v letech 2004 a 2006 byl Budweiser Budvar, jako dosud jediná česká značka, zařazen do prestižního seznamu „Coolbrands“, tedy seznamu „in“ značek, které udávají tón životního stylu ve Velké Británii. V roce 2011 se značka Budweiser Budvar podílela na celkovém importu piva z ČR do Británie z 38% (zdroj: statistiky ČSPS).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Ohniska ptačí chřipky má stát pod kontrolou

20:33 Ministerstvo zemědělství: Ohniska ptačí chřipky má stát pod kontrolou

Přestože v České republice i celé Evropě přibývá ohnisek ptačí chřipky v chovech i jejích případů u …