Pohádat se s Motejlem bylo nemožné, vzpomíná advokát Sokol

10.05.2010 7:40

Advokát Tomáš Sokol se v sedmdesátých letech učil řemeslu v kanceláři Otakara Motejla. Po jeho smrti na něj nyní vzpomíná - jako na skvělého právníka i člověka.

Pohádat se s Motejlem bylo nemožné, vzpomíná advokát Sokol
reklama

Po krátké nemoci v neděli odpoledne zemřel ve věku 77 let veřejný ochránce práv Otakar Motejl. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes na něj vzpomíná jeho někdejší kolega Tomáš Sokol, který začínal coby koncipient v advokátní kanceláři, kde již Motejl působil coby zavedený advokát.

"Vždycky budil pozornost. Nekřičel, mluvil klidně, nebouchal pěstí do stolu," říká Sokol s tím, že Motejl mluvil rozumně a bez emocí a právě on sám se od něho hodně naučil. Na situaci, kdy by se s Motejlem dostal do sporu, si nevzpomíná."Nehádal se. Řekl svůj názor a nechal člověka na pokoji. Hádka ani nemohla vzniknout," vzpomíná advokát na zesnulého ombudsmana.

Motejl se rád smál, vzpomíná Sokol

Ten byl podle něj téměř pořád veselý a rád se smál. Právě na Sokolově posledním setkání s Motejlem, které proběhlo v dubnu, prý ombudsmana také rozesmál. "Na tom posledním zasedání arbitrážní komise jsem řekl vtip a on se smál, nepředpokládal jsem, že je to poslední vtip, co mu říkám," posteskl si Sokol

Podle něj byl Motejl člověk s nadhledem, který netvrdil, že existuje pouze jedna pravda - ta jeho. "Byl dokonalý profesionál," řekl Sokol a uzavřel s tím, že na zesnulého veřejného ochránce práv bude vzpomínat jen a jen v dobrém.

Více čtěte:

Zemřel ombudsman Otakar Motejl

Foto: mediafax

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Pamětní stříbrná mince k 600. výročí vydání čtyř pražských artikulů

16:00 ČNB: Pamětní stříbrná mince k 600. výročí vydání čtyř pražských artikulů

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou dvousetkorunu k připomenutí 600. výročí vydání čtyř pra…