Pojišťovny varují: Při pořizování elektronické karty buďte opatrní

14.11.2010 21:02

Podle zástupců některých pojišťoven zneužívají pracovníci IZIPu svého postavení a zájemce o elektronickou zdravotní kartu obelhávají.

Pojišťovny varují: Při pořizování elektronické karty buďte opatrní
reklama

Zdravotní pojišťovny před koncem roku bojují o své klienty. Hned několik z nich tak pojištěnce varuje před praktikami dealerů, kteří je přemlouvají, aby si zřídili elektronickou kartu u společnosti IZIP.

VZP se distancuje

S přihláškou totiž prý mnohdy nevědomky podepíšou i přeregistraci ke Všeobecné zdravotní pojišťovně. A to na základě mylných informací. Zprávu přinesla Česká televize.

VZP se od způsobů dealerů distancuje s tím, že si je najímá společnost IZIP. Ta však pochybení externích obchodních zástupců odmítá.

Asi stovka klientů Zaměstnanecké pojišťovny Škoda se již nechala přemluvit ke zřízení elektronické zdravotní karty u společnosti IZIP. Tu nabízejí obchodní zástupci při osobních návštěvách.

Obchoďáci mlčí

Elektronická zdravotní karta má přitom sloužit k zapisování veškerých údajů o pacientovi, a zpřístupnit je tak v případě potřeby všem doktorům. To se sice mnoha klientům zdá jako dobrý nápad, někteří obchodní zástupci jim ale údajně zamlčují jeden důležitý fakt.

Podpisem smlouvy, v níž klient pojišťovny povoluje zanesení svých záznamů do elektronické databáze, totiž zároveň stvrzuje přechod od stávající pojišťovny k VZP. Ta platí společnosti IZIP osm set korun za získání každého nového klienta.

VZP, jež IZIP též částečně spoluvlastní, se od takového nabírání nových klientů distancuje. Podobné praktiky při nabírání klientů se ale nezdají ani IZIPu.

Ten si prý najímá externí obchodní zástupce, kteří pod hrozbou vysokých pokut podepisují kodex i čestné prohlášení, že nebudou podávat mylné informace nebo lhát.

Více čtěte:

Horák: Pacienti, nebojte se, VZP peníze zatím má 

Sobotka (ČSSD): Jak se krade ve VZP 

John odmítl kritiku Ratha kvůli časopisu VZP 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

11:10 Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

Dosud neznámé e-maily ukazují, jaký enormní zisk dělali obchodníci s rouškami a respirátory na úkor …