Policie zkoumá Dalíkovo vystoupení před soudem. Zapřel prý svůj zahraniční majetek

13.10.2012 14:50

Policie má prý pochybnosti o tom, co vypovídal Marek Dalík u soudu o svých majetkových poměrech. Poradce bývalého premiéra Mirka Topolánka totiž uvedl, že veškeré majetkové zázemí má v České republice.

Policie zkoumá Dalíkovo vystoupení před soudem. Zapřel prý svůj zahraniční majetek
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur
reklama

Právě na základě tohoto prohlášení soudkyně shledala, že nehrozí Dalíkův útěk ze země a neposlala lobbistu do vazby, jak požadoval státní zástupce. „Státní zástupce měl důvodnou obavu, že obviněný uprchne. Ta rizika se nezměnila,“ uvedla pro MF DNES vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.Proto dnes policie prošetřuje, zda Dalík před soudem o svém majetku nelhal.

Pochybnosti vzbuzuje zejména údajný Dalíkův majetek v Itálii. Luxusní vila v toskánském Monte Argentariu je jeho oblíbeným letním sídlem, vždy však tvrdil, že si ji na svou dovolenou pouze pronajímá. Tato informace však vzbuzuje pochybnosti.

Vlastníkem sídla je totiž lichtenštejnská společnost Raben Anstalt, která má nedohádatelné vlastníky. Za firmu jedná pražský bankéř Ondřej Popelka, který spravuje peníze movitým klientům J&T banky. K té měli Dalík a jeho politický patron Topolánek vždy blízko.

Zatím Dalík podle zjištění novinářů vůbec neopouští svou pražskou vilu, ale pokud by uprchl do Itálie, nebyl by problém s případným vydáváním. Jiná situace by nastala, pokud by uprchl do země, se kterou ČR smlouvu o vydávání uzavřenou nemá. Například na Seychely.   

Marek Dalík byl obviněn z podvodu v souvislosti s nákupem transportérů Pandur pro českou armádu a hrozí mu až deset let vězení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

4:44 Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 Universum, které začne fungovat později než se plá…