Poslanec je zděšen: Česku hrozí rudé nebezpečí. Komunisté se derou nahoru

6.5.2012 8:51 dop.

Po mnoha snahách o pozastavení činnosti KSČM debata o tomto opatření usnula. A komunisté pomalu, ale jistě posilují. V některých výzkumech už předstihli i ODS. Ač se to pravicovým poslancům nelíbí, nemají páky, jak rostoucí popularitě rudých politiků zabránit. Ti se tak možná dostanou i do příští vlády.

Poslanec je zděšen:  Česku hrozí rudé nebezpečí. Komunisté se derou nahoru
Foto: Martin Kovář
Popisek: KSČM oslavovala svátek práce v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka

Diskuze o pozastavení činnosti KSČM 23 let po sametové revoluci usnula. A co víc, preference této strany stále rostou, poprvé od roku 1989 podle průzkumu společnosti CVVM dokonce co se popularity týče předstihla i ODS.

Dienstbier: Komunisté do vlády

A komunisté slaví úspěch i na jiných frontách. Pomalu zřejmě míří i do příští vlády. Někteří sociální demokraté už nyní otevřeně hovoří o tom, že by jim spojení s rudými politiky nevadilo. O tom, že by mu účast komunistů ve vládě nevadila, hovoří například sociálnědemokratický senátor Jiří Dienstbier. 

Pravicoví poslanci, z nichž zvláště někteří dlouhodobě lobbovali za zákaz komunistů, ale mlčí. ParlamentníListy.cz tak v jejich řadách pátraly po tom, zda v souvislosti s rostoucí popularitou rudých politiků chtějí obnovit diskuzi o možnosti jejich stranu pozastavit.

Česku hrozí rudé nebezpečí

Poslanec Jaroslav Eček z TOP 09 je rostoucími preferencemi KSČM zděšen. "Když si vzpomenu na pana Grebeníčka staršího, tak mě to opravdu pořádně děsí," řekl redakci. "To je hrůza, na kterou se nezapomíná, a to je nebezpečné," dodal v reakci na dotaz, jak pohlíží na rostoucí popularitu KSČM.

Komunistiscká zvrácenost

To TOPkař Václav Kubata soudí, že snažit se znovu o pozastavení činnosti KSČM, je zbytečné. "Pakliže nebyla vůle tento krok udělat ihned na začátku devadesátých let, tak dnes je to téměř nemožné," řekl ParlamentnímListům.cz. I přesto, že v pozastavení činnosti strany nedoufá, s jejími principy se rozhodně neztotožňuje. "Samotná podstata této ideologie je zvrácená a hodná jednoznačného odsouzení," dodal pro redakci.

To exvéčkař Stanislav Huml o pozastavení činnosti KSČM nechce ani slyšet. "KSČM je parlamentní stranou a diskuse o pozastavení její činnosti mi přijdou mimo realitu. Jsou tady jiní adepti na pozastavení činnosti," uvedl pro redakci. O koho jde, ale nesdělil. "Přečtěte si rozsudek nad Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou," dodal výmluvně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

11:12 Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

Kýbl plný rajčat pod dozorem policie. Ohlušující pískot, křik a silné trumpety. Středočeská Unhošť n…