Praha 5: Komunitní centrum Prádelna jako „coworkingový prostor“

13.02.2013 13:50

Seniorům nabízí Komunitní centrum Prádelna aktivity v podobě počítačových kurzů, výletů, ikavárny, stolního tenisu a činnosti dnes již tří stálých klubů seniorů.

Praha 5: Komunitní centrum Prádelna jako „coworkingový prostor“
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Jak sdělil redakci Parlamentních listů JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5 „Z Komunitního centra Prádelna, sídlícího v Holečkově 38a, se díky podpoře městské části Praha 5 skutečně stal multifunkční prostor pro širokou veřejnost. V Komunitním centru Prádelna se postupně vytváří ojedinělý a originální „coworkingový prostor“ jako inkubátor nápadů a podnětů vycházejících přímo z praktických zkušeností neziskových organizací, klubů seniorů a jejich členů.“

Milým zpestřením již tak bohaté činnosti seniorů sdružených v seniorském klubu SENzačních SENiorů (klub seniorů SENSEN) v komunitním centru Prádelna se stalo společné zpívání s harmonikou. Jeden z pravidelných návštěvníků herny stolního tenisu, který je mimo jiné také zdatným a zkušeným hráčem na akordeon, si přinesl svůj hudební nástroj na toto pravidelné „sportovní“ setkání a po sportovním výkonu došlo i na společné posezení s hudbou a zpěvem. Dle ohlasu zúčastněných – mimo jiné také návštěvníků iKavárny pro seniory – to vypadá, že byl položen základ nové tradici. Senioři se sami domluvili na opakování a jednou za čtrnáct dní se budou scházet po středeční iKavárně na tomto společném posezení a zpívání.

JUDr. Petr Lachnit dodává „Pravidelné setkání s harmonikářem je potěšující především proto, že celý nápad vznikl naprosto spontánně přímo v řadách seniorů a tudíž je potvrzením živé a přirozené aktivity klubu SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna a je tím potvrzena i filozofie Komunitního centra Prádelna jako „coworkingového prostoru.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Praha5.cz

reklama


Další články z rubriky

Český statistický úřad: Vychází Statistická ročenka 2021

13:30 Český statistický úřad: Vychází Statistická ročenka 2021

Český statistický úřad dnes vydal Statistickou ročenku České republiky 2021. Publikace na více než 8…