Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna

13.12.2012 8:24

Zástupce starosty Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit uvede v Komunitním centru Prádelna v Praze 5, Holečkova 38a, dne 13. prosince 2012 v 18 hodin, film režiséra Antonína Kachlíka „Kouzelníkův návrat“.

Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5

Po promítnutí filmu bude následovat beseda s režisérem Antonínem Kachlíkem a jeho hostem, představitelem hlavní role, slovenským hercem Martinem Hubou. Antonín Kachlík a Martin Huba budou vyprávět o sobě a filmech nejen svých.

I když název by tomu nasvědčoval, s pohádkami nemá film „Kouzelníkův návrat“ vůbec nic společného: odehrává se v severomoravském pohraničí těsně po skončení druhé války. Předkládá roztříštěnou mozaiku osudů mnoha lidí, navrátilců i přistěhovalců, kteří se pokoušeli začít nový život a uvěřili ve šťastnější zítřky. Tento film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Věry Sládkové.

Film „Kouzelníkův návrat“ je součástí podzimní nabídky Komunitního centra Prádelna nazvané divadelní, filmové a diskusní podvečery, které po dobu podzimu nabízí ve čtvrtek veřejnosti setkání se známými herci, režiséry a jejich tvorbou. V minulém týdnu to byl komponovaný pořad „Život každého z nás, někdy i ve verších“. Pořadem provázela a ukázky z díla básníka a spisovatele Pavla Vrány četla herečka Valerie Zawadská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Praha5.cz

reklama


Další články z rubriky

„Nakažte se, očkovaní.“ Rána Vojtěchovi: Vše jinak. Temný byznys a skryté dění

4:44 „Nakažte se, očkovaní.“ Rána Vojtěchovi: Vše jinak. Temný byznys a skryté dění

Až se očkovaní lidé nakazí, vylepší si svou imunitu. U lidí s protilátkami proti covidu-19, kteří by…