Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna

13. 12. 2012 8:24

Zástupce starosty Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit uvede v Komunitním centru Prádelna v Praze 5, Holečkova 38a, dne 13. prosince 2012 v 18 hodin, film režiséra Antonína Kachlíka „Kouzelníkův návrat“.

Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5

Po promítnutí filmu bude následovat beseda s režisérem Antonínem Kachlíkem a jeho hostem, představitelem hlavní role, slovenským hercem Martinem Hubou. Antonín Kachlík a Martin Huba budou vyprávět o sobě a filmech nejen svých.

I když název by tomu nasvědčoval, s pohádkami nemá film „Kouzelníkův návrat“ vůbec nic společného: odehrává se v severomoravském pohraničí těsně po skončení druhé války. Předkládá roztříštěnou mozaiku osudů mnoha lidí, navrátilců i přistěhovalců, kteří se pokoušeli začít nový život a uvěřili ve šťastnější zítřky. Tento film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Věry Sládkové.

Film „Kouzelníkův návrat“ je součástí podzimní nabídky Komunitního centra Prádelna nazvané divadelní, filmové a diskusní podvečery, které po dobu podzimu nabízí ve čtvrtek veřejnosti setkání se známými herci, režiséry a jejich tvorbou. V minulém týdnu to byl komponovaný pořad „Život každého z nás, někdy i ve verších“. Pořadem provázela a ukázky z díla básníka a spisovatele Pavla Vrány četla herečka Valerie Zawadská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Praha5.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Nemocnice Na Bulovce: Centra porodní asistence jsou krok správným směrem

19:35 Nemocnice Na Bulovce: Centra porodní asistence jsou krok správným směrem

Od otevření prvního Centra porodní asistence v České republice uplynulo více než osm měsíců. Za tu d…