Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna

13.12.2012 8:24

Zástupce starosty Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit uvede v Komunitním centru Prádelna v Praze 5, Holečkova 38a, dne 13. prosince 2012 v 18 hodin, film režiséra Antonína Kachlíka „Kouzelníkův návrat“.

Praha 5: „Kouzelníkův návrat“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5

Po promítnutí filmu bude následovat beseda s režisérem Antonínem Kachlíkem a jeho hostem, představitelem hlavní role, slovenským hercem Martinem Hubou. Antonín Kachlík a Martin Huba budou vyprávět o sobě a filmech nejen svých.

I když název by tomu nasvědčoval, s pohádkami nemá film „Kouzelníkův návrat“ vůbec nic společného: odehrává se v severomoravském pohraničí těsně po skončení druhé války. Předkládá roztříštěnou mozaiku osudů mnoha lidí, navrátilců i přistěhovalců, kteří se pokoušeli začít nový život a uvěřili ve šťastnější zítřky. Tento film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Věry Sládkové.

Film „Kouzelníkův návrat“ je součástí podzimní nabídky Komunitního centra Prádelna nazvané divadelní, filmové a diskusní podvečery, které po dobu podzimu nabízí ve čtvrtek veřejnosti setkání se známými herci, režiséry a jejich tvorbou. V minulém týdnu to byl komponovaný pořad „Život každého z nás, někdy i ve verších“. Pořadem provázela a ukázky z díla básníka a spisovatele Pavla Vrány četla herečka Valerie Zawadská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Praha5.cz

reklama


Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

21:23 Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

Skiareály na Lipensku zahájily tento týden zasněžování svých sjezdovek. Provozovatelé lyžařských are…