Přerov: Šárka Kašpárková představila projekt pro školáky

11.3.2013 9:18 odp.

Bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 Šárka Kašpárková dnes zavítala do Přerova.

Přerov: Šárka Kašpárková představila projekt pro školáky
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Společně se svým trenérem a životním partnerem Michalem Pogánym představili ředitelům přerovských základních škol projekt „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“. V rámci této aktivity chtějí zapojit školáky do sportovních disciplín a přimět je k tomu, aby se aktivněji hýbali.

„Podtitulem této akce je motto: Všestrannost je cesta k vítězství. Je nutné ale dodat, že vítězem není ten, kdo udělá nejlepší výkon, ale ten, kdo se nejvíce zlepší. Dnešní děti jsou zvyklé sedět u počítačů – a my je chceme přimět k tomu, aby sportovaly a zdokonalovaly se,“ uvedla Šárka Kašpárková. Její partner Michal Pogány navíc doplnil, že děti by si měly v rámci této aktivity poměřit síly ve dvanácti sportovních aktivitách. „Pokud chtějí získat odznak, čeká na ně sprint na šedesát metrů, skok daleký, medicinbal, shyby, plavání, švihadlo, trojskok z místa, kliky, lehy – sedy, hod míčkem, běh na tisíc metrů a dribling,“ upřesnil Michal Pogány.

Do Odznaku všestrannosti olympijských vítězů se prozatím zapojily dvě přerovské základní školy - Za mlýnem a Želatovská. „Uvidíme, jestli je další budou s touto aktivitou následovat,“ podotkla Libuše Drtilová z oddělení školství přerovského magistrátu. Ředitelé, které dnešní nabídka z úst úspěšné olympioničky oslovila, se mohou do projektu ihned zapojit. Mají možnost uspořádat besedu pro školáky se známými sportovci a společně s žáky se pak dát do „sbírání bodů“, které je mohou dovést až k získání prestižního odznaku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: prerov.eu

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

11:12 Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

Kýbl plný rajčat pod dozorem policie. Ohlušující pískot, křik a silné trumpety. Středočeská Unhošť n…