Prezident měl radši mlčet, píše VašeVěc.cz

28.01.2012 18:11

Petr Duchoslav se na webu Jiřího Paroubka VašeVěc.cz pustil do prezidenta Václava Klause kvůli jeho výrokům na adresu protestujících akademiků. Podle něj je pro Klause nepřítelem každý, kdo nesouhlasí.

Prezident měl radši mlčet, píše VašeVěc.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Klaus uvedl, že akademici hrají falešnou hru na svobodu a podpořil ministra školství Josefa Dobeše. „Klaus přilil olej do ohně do eskalujícího sporu mezi vysokoškolskými akademiky a ministerstvem školství, jež personifikuje kontroverzní ministr Dobeš. Prezident prokázal elementární nepochopení problematiky a hlavně věcného záměru zákona o vysokých školách,“ zlobí se Duchoslav.

Černobílé vidění světa

Paroubkův web přitom s akademiky souhlasí a tvrdí, že postup ministerstva rozhodně nijak nezvýší kvalitu českého školství. „Klaus bohužel neměl nikdy pochopení pro ,,jinakost“ odlišných názorových proudů ve společnosti. Pokud se mu něco nezamlouvá, tak to okamžitě ,,profesorsky“ zkritizuje,“ pokračuje Duchoslav.

„To je prezidentova představa o svobodné a demokratické společnosti – nalinkované černobílé vidění světa podle přesně daného ideologického schématu. Kdo není jeho součástí, je automaticky nepřítel. Prezidentova snaha vyjadřovat se všude a ke všemu je tak mnohdy kontraproduktivní. Někdy je proto lepší mlčeti zlato, pane prezidente,“ dodává autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Temné vazby osob kolem moderátorky Witowské. PL se vrací ke klíčové debatě na ČT. Báli se, teď mluví

4:44 Temné vazby osob kolem moderátorky Witowské. PL se vrací ke klíčové debatě na ČT. Báli se, teď mluví

Jak spolu souvisí neúspěch prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, osud adepta na tentýž post Petra…