Připadám si jako štvanec, přiznal Kalousek

02.04.2011 11:02

Miroslav Kalousek (TOP 09) tvrdí, že se kvůli odhalování předražených zakázek stává štvancem. Pokud bude podobné společenské klima přetrvávat, pořádek prý v této zemi nenastane.

Připadám si jako štvanec, přiznal Kalousek

O ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) se v poslední době hovoří nejen v souvislosti s jím připravovanými reformami, ale zejména s jeho kritikou šéfa obrany Alexandra Vondry (ODS). Ten by podle měl v důsledku podivné zakázky pro firmu ProMoPro z dob předsednictví EU odstoupit.

SLEDUJEME Kauzu Vondra

Ministr je háklivý

Svými moralizujícími vyjádřeními na jeho adresu popudil občanskou demokratickou stranu. "Já nevím, jestli pochopili, že nebyla dodržena dohoda. Jestli jsem na něco háklivý, tak na tohle," posteskl si v rozhovoru pro sobotní Mladou frontu Dnes Kalousek.

Připomněl také různé zvěsti, které kolují o něm samém. Všechny ale popírá. "Nikdy jsem nebyl vyšetřován z hlediska trestního řádu. Všechny ty pomluvy byly opravdu prokázány a vyvráceny jako nepravdivé. Nic z toho se nestalo a já mám čisté svědomí," uvedl v Mladé frontě Dnes.

Jsem snad zločinec? diví se Kalousek

Hořkost z obviňování jeho osoby ale nezastíral. "Proč já vypadám jako zločinec, když označí jednu zatraceně předraženou zakázku?" diví se pán státní kasy. "Máte-li pocit, že každý, kdo odhalí, vyšetří a zveřejní nestandardní zlodějinu, bude štvanec, jak já si připadám, tak v tom ten pořádek neuděláme," postěžoval si v rozhovoru po deník.

Co se týče vládních reforem, na něž také došla řeč, Kalousek jim vytkl zejména pomalost schvalování. "Je strašně málo času to dobře vysvětlit. Neříkám to jako omluvu," dodal k argumentaci vládních změn vůči veřejnosti.

Více čtěte:

Topolánek brání Kalouska: Vondra hází lejno nad svou hlavu 

Kalousek, svědomí ODS: Proč jste Drobila vyhodili a Vondru ne? 

Kalousek je nekolegiální, naštval se Nečas

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Temné vazby osob kolem moderátorky Witowské. PL se vrací ke klíčové debatě na ČT. Báli se, teď mluví

4:44 Temné vazby osob kolem moderátorky Witowské. PL se vrací ke klíčové debatě na ČT. Báli se, teď mluví

Jak spolu souvisí neúspěch prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, osud adepta na tentýž post Petra…