Profesorce Dvořákové kape na maják, vysmál se jí pravicový myslitel

06.01.2012 8:39 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Pravicový myslitel a politolog Alexander Tomský okomentoval pro ParlamentníListy.cz různé katastrofické scénáře vývoje, který může podle některých politologů a filosofů v naší zemi v krátké době nastat. Varování, že lidé vyjdou do ulic a všechno dopadne špatně, často používá hlavně profesorka politologie Vladimíra Dvořáková z VŠE. S takovou předpovědí však Tomský rozhodně nesouhlasí a považuje to za projev verbálního extremismu.

Profesorce Dvořákové kape na maják, vysmál se jí pravicový myslitel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Velké nepokoje by podle profesorky Dvořákové, filosofa Cílka nebo otevřeně levicového politického komentátora Pehe, měly začít kvůli údajně kritické sociální situaci a nespokojenosti s politickou reprezentací.

Intelektuálové se uchylují k verbálnímu extremismu

„Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře,“ vyjádřila před časem nejsilněji Dvořáková s tím, že prý je už jen otázkou času, kdy lidé do těch ulic vyjdou.

Později své výroky, z jara 2011 vyřčené pro ParlamentníListy.cz a pořad ČT Hyde Park, mírnila a vysvětlovala je.
"Tehdy se na mě mnozí lidé kvůli tomu opravdu hněvali. Že prý k té radikalizaci společnosti u nás těmi výroky napomáhám. Ale já jen popisovala souvislosti, a za pár dnů na to začaly nepokoje v Londýně a všechny ty věci a záležitosti, které s tím souvisí. Jsou přesně reakcí na to, že společnost už ventiluje to veškeré napětí, které v sobě má," řekla Dvořáková. A dodala, že příčinou nepokojů a protestů by nebyla samotná klesající životní úroveň, ale stav, kdy občané nabydou pocitu, že politickou elitu jejich všední problémy absolutně nezajímají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

16:18 Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

Více než půlstoletí stará tradice pokračovala na Hadačce u Kralovic. Návštěvníci 51. ročníku Zeměděl…