Průzkum: Naše rodina je chudá, myslí si 40 procent lidí

11.11.2011 15:51 | Zprávy
autor: joh

Podle průzkumu agentury STEM by svoji rodinu za chudou označilo 39 procent dotázaných. Vyšší míru chudoby pociťují hlavně lidé s nižším vzděláním.

Průzkum: Naše rodina je chudá, myslí si 40 procent lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
V říjnovém výzkumu STEM svou rodinu jako „chudou" označily téměř dvě pětiny dotázaných občanů. V porovnání s posledním výzkumem na toto téma v březnu letošního roku došlo k návratu na dlouhodobou hladinu podílu lidí s tímto názorem.

Další průzkumy agentury STEM ZDE 

Trend rozšiřování pocitu materiální deprivace v české populaci se tedy nepotvrdil. Svou rodinu jako chudou častěji označují lidé se základním vzděláním nebo vyučení, důchodci, ženy v domácnosti a především nezaměstnaní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha vstupuje do letní sezony, nabízí více destinací i dálkových letů

7:14 Letiště Praha vstupuje do letní sezony, nabízí více destinací i dálkových letů

Letiště Praha přechází v neděli 29. března na letní letový řád, jenž potrvá do letošního 24. října.