Rath se hádá se starostkou Roztok. Píší si přes denní tisk

24.08.2010 9:54

Mezi středočeským hejtmanem Rathem a starostkou Roztok Vavřínovou se rozhořel spor kvůli kolaudaci jedné ze středočeských silnic.

Rath se hádá se starostkou Roztok. Píší si přes denní tisk

Starostka Roztok u Prahy Olga Vavřínová (D.O.S.T.) na konci června přestřihla pásku k nové příjezdové silnici do svého města. Na akci nepozvala hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD), kterého tím proti sobě popudila. Informaci přinesl server lidovky.cz.

Inzerce proti starostce

Rath se tak rozhodl se starostkou bojovat. V regionálních novinách si objednal inzerát, v němž na ní nevybíravě zaútočil.

Středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD) ale na slavnost prý nikdo nepozval, a to ho naštvalo. V regionálních novinách si proto objednal inzerát, ve kterém si to se starostkou vyřídil.

V regionálních novinách Náš region nechal sociální demokrat otisknout inzerát s titulkem "Je drzost chlubit se cizím peřím". V něm starostce vyčetl, že ho nikdo na akci, která se konala 30. června, nepozval a kraji za stavbu ani nikdo nepoděkoval. Inzerát vyšel v tisku 12. srpna.

Zapomnětlivá starostka

"Paní starostka byla zřejmě plně zaměstnána a neobtěžovala se nás informovat, že bude otevírat krajskou silnici, kterou jsme zrekonstruovali," rozčílil se Rath v inzerátu. Nepřipomněl však, že projekt silnice vznikl ještě v době, kdy středním Čechám šéfoval jeho předchůdce Petr Bendl (ODS).

V týchž novinách vyšlo ale také vyjádření starostky Vavřínové. V textu s názvem "Poděkování Středočeskému kraji" vysvětluje, že v červnu se jednalo jen o předběžnou kolaudaci. V srpnu se podle ní uskuteční další, oficiální kolaudace, na niž hodlá pozvat všechny, kteří mají na vybudování silnice zásluhu.

Emailové "žehlení"

Napětí mezi starostkou a hejtmanem se poté, co inzerát v tisku vyšel, snažila podle serveru uklidnit sama Vavřínová alespoň po e-mailu. "Po tom, co vyšla placená inzerce Středočeského kraje v Našem regionu, poslala jsem osobní mail panu hejtmanovi, kde jsem situaci vysvětlila," popsala pro lidovky.cz.

Vavřínová ale dodala, že podobný "humbuk" před volbami považuje za normální. 

Více čtěte:

Hejtman Rath šlapal svým okresem. 10 km za dvě hodiny

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

30. týden na Energetické burze ČMKB

11:05 30. týden na Energetické burze ČMKB

30. týden na Energetické burze ČMKB