Rathovi nechutnala snídaně, když zjistil plán Hegera

24.7.2010 12:44 odp.

Lékaři specialisté budou jen pro bohaté, rozčílil se nad záměrem nového ministra David Rath. Leoš Heger totiž navrhuje dvěstěkorunový poplatek za návštěvu specialisty.

Rathovi nechutnala snídaně, když zjistil plán Hegera

Nový ministr zdravotnictví Leoš Heger navrhuje, aby pacienti za návštěvu specializovaného lékaře bez doporučení praktického doktora zaplatili 200 korun. Heger to uvedl v rozhovoru pro sobotní Právo. Tato informace rozhořčila stínového ministra zdravotnictví sociální demokracie a středočeského hejtmana Davida Ratha tak, že mu ani nechutnala sobotní snídaně.

„Pro spoustu lidí v této zemi je 200 korun mnoho peněz. Pro některé důchodce to je jídlo na týden. Je vidět, že ti, co to navrhují žijí v úplně jiné ekonomické realitě než drtivá většina ostatních lidí," řekl ParlamentnímListům.cz Rath.

Při tom ministra Hegera si na rozdíl od jeho předchůdce Tomáše Julínka váží, uznává jej jako vynikajícího lékaře a schopného ředitele nemocnice. „Tohle ale opravdu dobrý nápad není, ani z ekonomického, ani z medicínského hlediska," tvrdí muž, který proslul svými drsnými výpady na politické protivníky v parlamentu.

Chudší se budou doprošovat

„Poplatek 200 korun udělá ze specialistů lékaře dostupné jen pro bohatší vrstvy a všichni ostatní budou muset stát fronty na praktika a tam se doprošovat odeslání ke specialistovi. Já si troufám tvrdit, že většina lidí ví, že když je bolí ucho, tak mají zamířit na foniatrii a  nepotřebují kvůli tomu absolvovat kolečko přes praktického lékaře," rozohnil se nad nápadem Hegera Rath.

Exministr zdravotnictví to považuje za rizikové pro pacienty. „Je to hodně nebezpečné a prodlouží to dobu stanovení diagnozy a nastavení léčby."

Stejně tak Rath nesouhlasí s tím, aby poplatek za pobyt v nemocnici byl minimálně sto korun denně. Mnoha lidem, kteří tráví delší dobu na nemocničním lůžku, doma platí vysoký nájem a dostávají nízkou nemocenskou nebo důchod, by to způsobilo obrovské finanční problémy.

Související:
Návštěva odborníka bez doporučení za 200 korun, plánuje Heger
Klasnová si líbánky neužije, Bárta se drtí dopravu, vtipkuje Rath

Fotokoláž: hns

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tom

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…