Rathův tatínek: David by ty peníze dal třeba na kampaň ČSSD

22.8.2012 7:46 dop.

Otec zadrženého politika Davida Ratha se stal významným účastníkem jeho kauzy, když se přihlásil k milionům, objeveným policií v jeho domě a poté, když se za syna chtěl zaručit půlmilionovou kaucí. Tu však soud nasadil ve výši 14 milionů, která je pro Ratmíra Ratha nesplnitelná.

Rathův tatínek: David by ty peníze dal třeba na kampaň ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Je to strašná kauce,“ uvedl otec poslance Davida Ratha, který nabídl zaručit se za jeho svobodu půl milionem. Měl prý několik milionů úspor z dřívějších obchodní aktivit své manželky, ty však při razii v domě jeho syna zabavila policie. „Já s tím zatím nijak manipulovat nemůžu,“ vysvětluje jednaosmdesátiletý lékař v telefonickém interview ze své endokrinologické ordinace.

Již dlouho prý usiluje, aby peníze mohly být uvolněny a mohl s nimi nakládat. „Je to částka, která by nám velmi významně usnadnila tu kauci,“ připouští. Jenže policie se k uvolnění prostředků nemá. „Už jsem o to žádal dřív, ale zatím nebyla žádná odpověď,“ přiznává pro Novinky.cz.

V pondělí u soudu měl možnost několik minut hovořit se svým synem. „Pár slov jsme si vyměnili," připouští. „On trpěl takovou depresí a hrozně zhubnul, ale zdá se mi teď trošičku lepší, že ta naděje jakýmsi způsobem zasvítila a nálada se zlepšila,“ říká o svém synovi.

„Pro něj je to obrovské životní zklamání a poškození. Myslím si, jestliže to pro něco potřeboval, tak by to určitě nesnědl a určitě by byl první, kdo by to vrazil do toho Buštěhradu,“ říká o korupčním obvinění svého syna, který byl v květnu zadržen se sedmimilionovým úplatkem.

Další možností prý je, že chtěl peníze investovat do předvolební kampaně ČSSD.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…