Ředitel Českého rozhlasu Medek rezignuje

24.02.2010 16:05

Generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek rezignuje na svou funkci k 28. únoru. Důvody jeho odchodu jsou zdravotní. Informoval o tom ve středu Český rozhlas.

Ředitel Českého rozhlasu Medek rezignuje
reklama

"Vzhledem k tomu, že se jedná o jeho osobní rozhodnutí, nebude tuto skutečnost Český rozhlas ani odstupující generální ředitel dále komentovat," řekla Eva Vencefrová, vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu, pro mediafax.cz.

Rada Českého rozhlasu zvolila dočasným ředitelem Medkova konkurenta z loňské volby ředitele Petera Duhana. Uchazeči o post generálního ředitele ovšem mohou zasílat přihlášky do nového výběrového řízení do konce dubna.

Richard Medek nastoupil do funkce loni v září. Nahradil tak Václava Kasíka, který byl Radou Českého rozhlasu v červenci odvolán mimo jiné kvůli obsazení Barbory Tachecí na post funkce ředitelky Radiožurnálu nebo prodražující se rekonstrukci historické budovy rozhlasu.

Jen měsíc po svém zvolení byl Medek hospitalizován ve Všeobecné nemocnici v Praze, podle informací Českého rozhlasu zkolaboval kvůli celkovému fyzickému vyčerpání.

Medek svedl neúspěšný boj s radními o novou koncepci rozhlasu. Chtěl šetřit, plánoval snížit stav zaměstnanců o deset procent a chtěl prosadit zvýšení koncesionářského poplatku.

Čelil také kritice, že nechce být odpovědný za průběh rekonstrukce historické budovy rozhlasu v Praze na Vinohradské, v rámci níž si stavební firmy naúčtovaly téměř o 200 milionů víc než by podle nezávislých auditorů měly.

Čtěte také:
Medek vyhodí osm ředitelů Čro i přes nesouhlas rady

Foto: rozhlas.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

12:35 Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

„Jak to, že nejsem naočkovaná? Proč mě nikdo nekontaktoval?“ Zhruba takto se podle zjištění redakce …