Reinkarnace ČSSD: Nový předseda, PR i logo. A Paroubek do čela sněmovny

2.6.2010 12:05 odp.

Sociální demokracii čeká takzvaná „reinkarnace“. Bude se dělat všechno znovu. Nejstarší česká strana dostane nového předsedu, místopředsedy, nové PR oddělení a dokonce se začíná pracovat i na novém logu.

Reinkarnace ČSSD: Nový předseda, PR i logo. A Paroubek do čela sněmovny

Důvěryhodný zdroj z Lidového domu a také někteří členové ČSSD serveru ParlamentníListy.cz potvrdili, že se strana třese v základech. „Prožíváme reinkarnaci. Musíme na to na všechno jinak. Bylo špatně, že jsme se zaměřili jen na důchodce a sociálně slabé - my musíme oslovit i mladé a podnikatele. Někteří dokonce za Paroubkem a stranou stáli," řekl jeden z lidí, který chystá novinky ve straně.

Nic není ztraceno, říká Škromach

„Navíc, nic není ztraceno. Jsme optimisté a uvidíme, co se bude dít dál. Ale určitě jsme neprohráli," nechal se slyšet exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

Poslanec za Jihočeský kraj Vítězslav Jandák vidí ve straně obrovský potenciál. „Je velká škoda, že Jiří Paroubek skončil. Skutečně pro tu stranu udělal hodně. Teď je ale také nová šance, jak se z určitých věcí poučit a oslovit ještě více potencionálních voličů. A myslím, že oni velmi rychle pochopí, že volit takzvanou pravici, nebylo to pravé ořechové," míní Jandák.

O novinkách a „škatulatech, hejbejte se" ve straně mluví ale i další dva lidé, kteří si nepřejí být jmenováni, ale o tom, co se uvnitř strany děje, velmi dobře ví a v situaci se dobře orientují.

Dostali jsme novou šanci

Na podzimním sjezdu čeká sociální demokraty volba nového předsedy, místopředsedů a dalšího osazenstva. Poté, co skončil Jaroslav Tvrdík a s ním i Petr Dimun, obnova čeká i PR oddělení Lidového domu. „Musí se změnit celá koncepce, a to i v krajích, někde to funguje jak před dvaceti lety a místním předsedům je to jedno. A to je špatně. My musíme být starou, ale ne zastaralou, dynamickou a svěží stranou, a to se nám teď může podařit. Dostali jsme novou šanci a vždycky něco špatné je pro něco dobré," dodal důvěryhodný zdroj.

A co se starým předsedou Jiřím Paroubkem? Pro toho se chystají dvě možnosti. Buď se stane předsedou Poslanecké sněmovny nebo může naskočit na post současného hejtmana Ústeckého kraje. Možností je prý mnoho.

Související:

Kam s Paroubkem?

Vždyť těsně po volbách v sobotu se do Žlutých lázní v Praze sjížděli vlivní podnikatelé - „hybatelé" české politiky hlavně ODS a ČSSD, včetně podnikatelů Páska, Kočky a dalších.
„Jeli se mimo jiné domlouvat na to, co s Paroubkem. Protože nelze ho odstranit a odklidit. Má jisté zásluhy, což lidé mimo politiku těžko pochopí. Ale fakt je, že Paroubek je velmi pracovitý a schopný člověk. Jen musí změnit svou dikci a rétoriku. A mohl by být stejně dobrým předsedou sněmovny, jako hejtmanem," řekla jedna z představitelek strany.

Sociální demokraté dokonce už nyní hovoří o tom, že pokud vládu dají dohromady ODS s TOP 09 a případně VV, bude to jen na chvíli. „Tihle lidé se mezi sebou hádají už teď, natož při obsazování postů nebo schvalování zákonů. Myslím si, že nová vláda, případně předčasné volby na sebe nenechají dlouho čekat," dodal poslanec, který opět obhájil svůj post a dokonce s náskokem.

Čtěte také:


Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kra

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…