Rekonstrukce střelby na Romy v Tanvaldu. Muž se zřejmě bránil útočníkům

11.01.2012 14:25

Policie provedla rekonstrukci nedávné střelby v Tanvaldu na severu Čech. Jeden z kolemjdoucích občanů rekonstrukci natočil a závěry poskytl médiím. Přestože policie zatím pracuje se všemi variantami případu, zdá se, že se střelec bránil agresorům.

Rekonstrukce střelby na Romy v Tanvaldu. Muž se zřejmě bránil útočníkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Policie provedla rekonstrukci střelby, ke které došlo v Tanvaldu na severu Čech začátkem roku. Pozornost jednoho z místních obyvatel přilákala skupina policistů, která měla rekonstrukci na starosti. Občan si vše si natočil na mobil a záběry poskytl televizi Nova.

Nešlo o rasově motivovaný čin

Zdá se, že muž se střelbou z pistole bránil až poté, co dostal silnou ránu do hlavy, po které klesl k zemi. Po několika kopancích, které mu útočníci uštědřili, se mu podařilo otočit se a vystřelit na agresory. Jeden z nich útok nepřežil, druhý leží v nemocnici.

Náměstkyně ústeckého krajského zástupce Lenka Bradáčová pouze potvrdila, že rekonstrukce proběhla. Co přesně se při ní odehrávalo, však odmítla přiblížit. Zatím totiž platí, že policie pracuje se všemi možnými variantami případu – vraždou počínaje a sebeobranou konče. Zároveň platí, že rasový motiv činu muži zákona vyloučili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

17:59 V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

ČESKÉ KRIMINÁLY Jídlo je v kriminále vzácnost a dá se na něm dobře vydělat. Pokud ho vyměníte za tab…