Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři, píše server

18.4.2012 12:21 odp.

Šéfeditor iHNED.cz Jan Kubita komentuje další díl seriálu Věci veřejné. Podle něj je vystoupení ze strany od Karolíny Peake logický krok. A je vlastně dobře, že tu VV byly – voliči se snad do budoucna poučí.

Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake

„Ale nakonec buďme rádi i za to, že se Věci veřejné staly. Protože díky nim jsme viděli všechno to rozplizle odpudivé, na co jsme dlouhé roky nadávali, v tak silné a koncentrované podobě, že si příště dáme před dalšími véčkaři větší pozor. Snad,“ píše Kubita.

Někteří lidé jsou velmi hloupí

Podle autora bychom pak už nemuseli mít nikdy ve sněmovně stranu, kterou ovládá jeden člověk pomocí obálek, kde každý každého odposlouchává a která rozdává moc osobám sotva plnoletým a bez rozumu. „Anebo lidem, kteří jsou velmi, velmi hloupí. (Ano, Jaroslav Škárka),“ dodává.

Škoda je, že podobný projekt může do budoucna poškodit další politické subjekty, které by měly jinak ve volbách šanci. „Bude teď velmi zajímavé sledovat, jak se kdo z véčkařů zachová. VV se rozdělily na dvě části – na véčkaře a na o něco chytřejší véčkaře, kterým sice pozdě, ale nakonec přece jen došlo, že s odsouzeným Bártou a s celým tím obřím průšvihem ve vládní a sněmovní politice skončili,“ dodává Kubita.

Je podle něj jasné, že lidé kolem Peake jsou oproti Radku Johnovi a Vítu Bártovi ve výhodě. Navíc mají na své straně i ministry Pavla Dobeše a Kamila Jankovského. "Pro premiéra Petra Nečase a jeho vládu by její noví véčkaři byli nejspíš snesitelnějším a výhodnějším partnerem," myslí si šéfeditor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …