Šéfžalobce Mečl má problém s náměstkem. Nechce rezignovat

06.12.2011 12:38

Spor mezi Vrchním státním zástupcem v Praze a jeho náměstkem pokračuje. Poté, co v pondělí nový šéf pražských žalobců Stanislav Mečl vyzval Libora Grygárka k rezignaci za styky s lobbistou Romanem Janouškem, přišla ze strany podřízeného odmítavá reakce.

Šéfžalobce Mečl má problém s náměstkem. Nechce rezignovat
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Stanislav Mečl České televizi sdělil, že v případu učiní opatření. Nástupce Vlastimila Rampuly Grygárka vyzval k rezignaci v pondělní tiskové zprávě. Důvodem jsou styky Grygárka s kontroverzním pražským podnikatelem Romanem Janouškem, o kterých informovala média.

Jde o Janouška

"Provedl jsem šetření k možné provázanosti mezi panem náměstkem Liborem Grygárkem a panem Romanem Janouškem, která se týkala telekomunikačních záznamů. Zjistil jsem, že v době, kdy měl pan náměstek Grygárek na starosti úsek trestního řízení, konalo Vrchní státní zastupitelství v Praze řízení v celkem 5 věcech, které měly vztah k osobě Romana Janouška," uvedl v tiskovém prohlášení Mečl.

Grygárek se podle Mečla ke své možné rezignaci vyjádří v úterý. Ve vyjádření pro Českou televizi nicméně Grygárek pohrozil trestním oznámením kvůli sledování jeho telefonních hovorů.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…