Smrt Havla: Sledovanost zpráv klesala. Vrátila se v neděli

27. 12. 2011 12:47

Předposlední týden tohoto roku poznamenal v televizním zpravodajství skon exprezidenta Václava Havla. Především pro hlavní pořad České televize Události to však znamenalo vzhledem k nepřetržitému informování ČT24 pokles. Ten postihl i Televizní noviny na Nově, zatímco Zprávy na Primě držely svůj standard.

Smrt Havla: Sledovanost zpráv klesala. Vrátila se v neděli
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem
reklama

Předvánoční týden byl v televizním zpravodajství výrazně ovlivněn skonem bývalého prezidenta Václava Havla a vládou vyhlášeným třídenním smutkem. To platí nejvíce o hlavní pořad České televize Události, které přinášely především to, co během dne odvysílala zpravodajská ČT24. Ze svých obvyklých čísel sledovanosti ztratily i Televizní noviny na Nově, naopak Zprávám na Primě diváci neubyly.

Z dat ATO - Mediaresearch, která pro ParlamentníListy.cz zpracovala MÉDEA, a.s. ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k.s. vyplývá, že sledovanost Televizních novin na Nově, která se zpravidla pohybuje kolem dvou a čtvrt milionu diváků, šla od pondělí do pátku minulého týdnu prudce dolů. Postupně je sledovalo 2,2 milionu diváků, v úterý dva miliony, ve středu a čtvrtek kolem 1,9 milionu a v pátek už jen 1,663 milionu diváků.

Na Události ČT bylo zvědavo méně lidí než na kterékoli TN

Události České televize zaznamenaly nejmenší zájem v úterý, kdy je sledovalo 704 tisíce diváků (603 na ČT1 a 101 na ČT24), a pak v pátek 697 tisíc (574 na ČT1 a 123 na ČT24). V úterý zaostaly Události ČT i za Odpoledními Televizními novinami (862 tisíc) a také za Nočními Televizními novinami (751 tisíc) na Nově.

TV Prima si držela se svými Zprávami sledovanost nad milionovou hranicí a dvakrát se vyhoupla přes 1,1 milionu diváků. V sobotu na Štědrý den veřejnoprávní televize svůj hlavní zpravodajský pořad nenabídla, Nova vysílala Televizní noviny jen jako čtvrthodinku po půl páté odpoledne (sledovanost 679 tisíc) a Prima Zprávy jen jako šestiminutovku před půl sedmou večer (293 tisíc diváků).

Po Štědrém dnu se diváci ke zpravodajství vrátili

Už v neděli 25. prosince se všechny tři hlavní tuzemské stanice vrátily zhruba na svou obvyklou úroveň sledovanosti zpravodajských pořadů. Televizní noviny na Nově si nenechalo ujít 2,176 milionu diváků, Zprávy na Primě hlásí sledovanost 1,093 milionu diváků a na Události ČT se dívalo 864 tisíc lidí (732 na ČT1 a 133 na ČT24).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Ludvík Svoboda: Stížnosti diváků? Nemají právo! napsal Jakub Železný

14:22 Kauza Ludvík Svoboda: Stížnosti diváků? Nemají právo! napsal Jakub Železný

Rada ČT nemá co mluvit do stížností, které lidé pošlou za možné přešlapy moderátorů veřejnoprávní te…