Sněmovna neprojedná klub LIDEM ani finanční kontrolu

03.04.2013 12:30

Sněmovna dnes nebude proti původním plánům jednat o novele jednacího řádu dolní komory, která by umožnila straně LIDEM založit si poslanecký klub i s příspěvky na činnost. Poslanci na návrh ODS odložili také rozhodování o předloze o finanční kontrole ve veřejné správě. Obě normy vetoval Senát.

Sněmovna neprojedná klub LIDEM ani finanční kontrolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Novela sněmovního jednacího řádu vedle snížení nutného počtu poslanců pro založení klubu během volebního období také omezuje možnost obstrukcí. Návrhy koaličních poslanců se dostaly do senátní novely, která měla původně zpřísnit a zpřehlednit pravidla pro schvalování zákonů.

Pokud dolní komora předlohu na další schůzi potvrdí, vetuje ji podle dřívějšího vyjádření i prezident Miloš Zeman. Předloha o finanční kontrole má sjednotit a zkvalitnit systém prověrek na úřadech. Už ve Sněmovně byla schválena o pouhé dva hlasy. Kritici mimo jiné tvrdí, že nenaplňuje protikorupční strategii vlády a umožňuje různé výklady.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otřesné svědectví ze špitálu: „Feťáka přivezou, my ho myjeme, léčíme, krmíme. Agrese, výkaly, zvratky, zaschlé sperma. A Piráti potom…“

4:38 Otřesné svědectví ze špitálu: „Feťáka přivezou, my ho myjeme, léčíme, krmíme. Agrese, výkaly, zvratky, zaschlé sperma. A Piráti potom…“

Podle předběžných výsledků pitvy nezemřel mladý muž v Teplicích kvůli zákroku policie, ale kvůli pož…