Sobotka i kníže by na euro miliardy z našich daní dali. Stojí to prý za to

11.12.2011 14:18 | Zprávy
autor:

V současné době se rozhoduje o budoucnosti Evropy. Na její záchranu bude potřeba 200 miliard eur. Na finanční injekci by se měla podílet i Česká republika částkou 89 miliard korun, míní šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sobotka i kníže by na euro miliardy z našich daní dali. Stojí to prý za to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Na záchranu spoelčné evropské měny bude potřeba 200 miliard eur. Na finanční injekci by se měla podílet i Česká republika částkou 89 miliard korun. Zda se půjčky zúčastní, ovlivní budoucí postavení země v Evropské unii. „Pokud se budou vytvářet další rychlostní pásy a my se budeme odsouvat, tak na to doplatíme,“ uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka s tím, že by půjčku podpořil.

„Ročně dostáváme od EU 70 miliard korun a platíme do společného fondu 30 miliard. Čistý zisk tedy činí 40 miliard. Jestliže tedy máme přispět 89 miliard korun, tak se nám půjčka do dvou let vrátí. Pokud se vláda rozhodne pro finanční pomoc, určitě to ČSSD podpoří, je to zásadní pro prosperitu země,“ uvedl Sobotka v Otázkách Václava Moravce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby: Přírodní klimatizace na střeše. Kvete a chladí už čtvrtým rokem

22:33 Pražské služby: Přírodní klimatizace na střeše. Kvete a chladí už čtvrtým rokem

Druhá největší městská společnost se pyšní vlastní zelenou střechou. Vznikla v roce 2022 na ploše 45…