Soud s Rathem začal s půlhodinovým zpožděním. Líčení se nesmí natáčet

07.08.2013 9:31

O půl hodiny později oproti plánu začal proces s Davidem Rathem a dalšími deseti obžalovanými, jimž je kladeno za vinu ovlivňování veřejných zakázek. Sám bývalý středočeský hejtman měl díky tomu získat na úplatcích zhruba 16 milionů korun. Rozsudek by mohl padnout na konci října.

Soud s Rathem začal s půlhodinovým zpožděním. Líčení se nesmí natáčet
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath u soudního přelíčení
reklama

Jednání začalo s téměř půlhodinovým zpožděním, jednak se čekalo na jednoho z obhájců, ale zpoždění bylo způsobeno i velkým počtem novinářů a technikáliemi, které s procesem souvisí. V soudní síni bylo nutno rozdat sluchátka, aby přítomní lépe slyšeli výpovědi obžalovaných i projevy soudců a advokátů. Obžalovaných je jedenáct, v lavicích pro obhájce sedí třináct lidí.

Krátce po deváté hodině přivedla eskorta tvořená devíti strážníky Davida Ratha, Kateřinu Pancovou a Petra Kotta, ostatní obžalovaní jsou stíháni na svobodě. Soudce Robert Pacovský požádal fotografy a kameramany, aby opustili sál. David Rath působil po příchodu poměrně uvolněným dojmem, povídal si s Pancovou, která sedí po jeho levé ruce. Napravo vedle něj sedí Kott.

Soudní líčení začalo přesně v 9.17. Předseda senátu mu kvůli zájmu vyhradil největší sál Krajského soudu v Praze, který řeší případy ze Středočeského kraje. Obžalovaní měli chvíli na rozmluvu se svými právníky. Rath se zvedl z lavice a tlumeně se radil s advokáty Adamem Černým a Romanem Jelínkem. Stejné možnosti využili i Pancová s Kottem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský, jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Svini jsem udala, toho hajzla hostinskýho taky!" Nouzový stav vyhrotil sousedské vztahy. Je to extrém

11:16 „Svini jsem udala, toho hajzla hostinskýho taky!" Nouzový stav vyhrotil sousedské vztahy. Je to extrém

ParlamentníListy.cz měly ve středu možnost hovořit s policistou z nejmenovaného okresního města. Ten…