Soud zprostil obžaloby senátora a lékaře Pavla Trpáka

06.12.2011 15:50

Krajský soud v Hradci Králové dnes zprostil obžaloby senátora a lékaře Pavla Trpáka (ČSSD), který jako lékař údajně nedostatečně sledoval průběh těžkého porodu. Novorozenec na následky nedostatečného zásobení kyslíkem během porodu později zemřel. Trpák vinu odmítal.

Soud zprostil obžaloby senátora a lékaře Pavla Trpáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ordinace vybavená přístroji. Ilustrační foto

Okresní soud v Trutnově Trpáka letos v září potrestal potřetí podmínkou, když mu uložil trest vězení na šest měsíců s podmínečným odkladem na jeden rok. Trpák se však proti verdiktu odvolal a případ znovu řešil hradecký soud.

Zbaven imunity v roce 2009

Soudkyně trutnovského soudu Miroslava Purkertová v září uvedla, že Trpák mohl při porodu odhalit problémy, které nakonec skončily smrtí novorozence, jeho chybou podle ní bylo, že nemonitoroval průběh porodu. Trpákův advokát Michal Pacovský uvedl, že nebyla prokázaná příčinná souvislost mezi jednáním jeho klienta a úmrtím dítěte.

Senátorem za trutnovský volební obvod se Trpák stal na podzim 2008, kdy ve druhém kole porazil trutnovského starostu Ivana Adamce (ODS). Trpák, který je členem ČSSD od roku 1995, působí také v trutnovském zastupitelstvu. Senát ho kvůli vyšetřování zbavil imunity v lednu 2009 na základě jeho vlastní žádosti.

Související:

Soud uznal senátora Trpáka vinným za úmrtí novorozence

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Výběrová řízení na provozovatele vodohospodářské infrastruktury zajistěte v dostatečném předstihu

8:40 Státní fond životního prostředí: Výběrová řízení na provozovatele vodohospodářské infrastruktury zajistěte v dostatečném předstihu

S ohledem na opakující se zanedbávání včasné přípravy výběrových řízení na provozovatele vodohospodá…