Státní dluh vzrostl na jeden a půl bilionu korun

09.01.2012 16:45 | Zprávy
autor: čtk, mp

Státní dluh České republiky se v roce 2011 zvýšil o 155 miliard korun na 1,499 bilionu korun. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak připadá dluh zhruba 142 tisíc korun.

Státní dluh vzrostl na jeden a půl bilionu korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

"Za posledních šest let se dluh více než zdvojnásobil, za deset let stoupl na čtyřnásobek. Ukazuje se, že ústavní zakotvení nějaké formy dluhové brzdy by bylo zcela na místě," komentoval číslo analytik Patria Finance David Marek.

Výpůjční potřeba klesá

Státní dluh tvoří dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladničními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami a například půjčkami od Evropské investiční banky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vy pořád mluvíte o svobodě slova a politickém procesu

Ale když to, co tvrdíte vy nebo máte na plakátech řekne někdo jiný, jde před soud. A co vím, někteří za to dostali i tresty. Kde je rovnost a spravedlnost? Zastali jste se nějak těch, co za svůj názor, kterým prezentovali třeba i vaše názory, byli potrestáni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: U domácí péče roste počet pracovišť, zájem klientů i náklady

7:33 VZP: U domácí péče roste počet pracovišť, zájem klientů i náklady

Domácí péče se stále více stává klíčovým prvkem zdravotních služeb. Klientům umožňuje získat v jejic…