Státní zástupkyně obžalovala Drobilova exporadce Knetiga

01.11.2011 13:57 | Zprávy
autor: čtk, mp

Státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 podala v pondělí obžalobu na Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedy ODS Pavla Drobila. Viní ho z nepřímého úplatkářství. Údajně požadoval po pracovníkovi banky úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání volných peněz Státního fondu životního prostředí (SFŽP) v bankách. ČTK o tom dnes informovala městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová.

Státní zástupkyně obžalovala Drobilova exporadce Knetiga

Knetigovi hrozí v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest vězení. Bývalý Drobilův poradce sháněl podle médií "černé" peníze pro ODS. V říjnu 2010 podle policejního spisu nabídl Knetig členovi představenstva Komerční banky, aby sponzoroval ODS, napsal v minulosti server Lidovky.cz.

Exministr Drobil se od Knetiga opakovaně distancoval

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní knihovna: Návštěva katarského velvyslance

22:28 Národní knihovna: Návštěva katarského velvyslance

V úterý 13. ledna 2025 navštívil Národní knihovnu ČR katarský velvyslanec J. E. Nasser Ibrahim Allen…