Stíhaný lékař Barták podal ústavní stížnost proti vazbě

25. 11. 2011 17:49

Lékař Jaroslav Barták, který je stíhán za sexuální napadání svých asistentek, podal ústavní stížnost proti uvalení vazby. Bez dalších podrobností to potvrdila mluvčí Ústavního soudu Jana Pelcová. Barták je stíhán pro sedm útoků, kterých se údajně dopustil na sedmi ženách.

Stíhaný lékař Barták podal ústavní stížnost proti vazbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto
reklama

Nelze předjímat, za jak dlouho Ústavní soud stížnost projedná. Většinou o podobných stížnostech rozhoduje během několika týdnů, a to bez veřejného jednání.

Mohl by ovlivňovat svědky

Spolumajitel modřanské kliniky Barták je stíhán za znásilnění, sexuální nátlak, vydírání, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Těchto skutků se podle policie dopouštěl na svých osobních asistentkách. Hrozí mu až desetileté vězení.

SLEDUJEME téma Aféry doktora Bartáka

Pražská policie zadržela Bartáka koncem srpna na letišti v pražské Ruzyni po jeho návratu z dovolené. Po několikahodinovém výslechu ho pak obvinila a Obvodní soud pro Prahu 4 ho posléze poslal do vazby.

Soud se tehdy ztotožnil s návrhem státního zastupitelství a na lékaře uvalil vazbu ze všech tří zákonných důvodů, tedy proto, že by mohl uprchnout, ovlivňovat svědky nebo ve své trestné činnosti pokračovat. Barták tak nemůže prozatím být propuštěn na kauci.

K tématu:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Pražáci museli zůstat v Praze. Výsledek? Davové šílenství. Narvaná parkoviště, nekonečné fronty na pivo. Policie nikde, roušky nikde

4:38 FOTO Pražáci museli zůstat v Praze. Výsledek? Davové šílenství. Narvaná parkoviště, nekonečné fronty na pivo. Policie nikde, roušky nikde

To, o čem mnozí pochybovali, se skutečně naplnilo. Obyvatelé metropole nevyjeli na chaty a zůstali d…