Středočeské VV zvažují trestní oznámení na hejtmana Ratha

07.09.2011 14:56

ParlamentníListy.cz získaly informaci, že středočeské Věci veřejné uvažují o podání trestního oznámení na hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha.

Středočeské VV zvažují trestní oznámení na hejtmana Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama
Pravda je, že trestními oznámeními Davidu Rathovi hrozí kde kdo kvůli různým věcem, takže ho tato informace patrně nevyvede z klidu.

Rath průšvihář

„Nikdo si neuvědomuje co tenhle pán už má za sebou průšvihů. Poslední kapkou bylo zjištění Hospodářských novin, že každá nemocnice ve vlastnictví Středočeského kraje odvádí 150 000 kč měsíčně na pochybné účty spřízněných firem. Podle neoficiálních zdrojů jedné z nemocnic to není ale ten největší problém." řekl ParlamentnímListům.cz Tomáš Gryč, tajemník středočeských VV.

Z jemu známého zdroje přímo z jedné z krajských nemocnic se mu dostalo sdělení ,,Hodně peněz jsme dřív ušetřili na lécích a službách, které jsme si vyjednali sami. Dnes musíme vše řešit přes různé společnosti určené krajem. Každá se specializuje na něco jiného a dělá nám to problémy." Tak hodnotí situaci nejmenovaný pracovník jedné z krajských nemocnic. Peníze prý jdou direktivně na právní a IT poradenství, a to přes zastřešující Krajskou nemocnici středočeského kraje, která ale právně nikdy neexistovala.

Středočeská zdravotnická buňka v Hostivici

Patrik Tomšů, místní Hostivický šéf ČSSD se loňského července stal v neexistující Krajské nemocnici Středočeského kraje šéfem PR - Zajíšťoval tedy komunikaci všech pěti středočeských nemocnic s veřejností -. Zřizovatelem této instituce je Středočeský kraj vedený Davidem Rathem (ČSSD) a náměstkem Marcelem Chládkem (ČSSD). Patrně nechtěný půvab tkví i v tom, že všichni tito tři pánové bydlí nyní v Hostivici a bydlela tam i ředitelka této virtuální Krajské středočeské, Kateřina Pancová...

Jiný by se rděl...

„Za hejtmanování Davida Ratha už bylo zameteno tolik kauz, že každý normální člověk by se musel zahrabat pod zem nebo alespoň rdít: Skleněná socha do Šanghaje bez výběrového řízení, čínská uklízečka v Šanghaji, která ji zase prý rozbila, skleněná zpívající kašna plánovaná v Hostivici, nesmyslná vysoká škola v Kutné Hoře, do které by nebyly děti, tendr v nemocnici v Mladé Boleslavi, teď zase úplně zbytečné gymnázium v Hostivici neboť podle neúprosné statistiky bude ještě cca deset let počet náctiletých v kraji klesat, a nově zcela nepochopitelná kauza neexistující leč inkasující Krajské nemocnice středočeského kraje, atd.

Všichni to vidí, všichni se diví, kroutí hlavami, ale nikdo nic nepodniká. Ani my jsme nepodnikali. Ale když se někdo pokouší připravovat o peníze právě nemocnice, připadá nám to prostě pobuřující. Tak jsme se rozhodli, konečně alespoň vyprovokovat nějaké řešení a domáhat se o zákon opřených odpovědi" Tolik Tomáš Gryč, tajemník středočeských VV exkluzivně pro ParlamentníListy.cz.

Více čtěte:

Rathovi bude špatně. Bendl vytáhne podivné kšefty
Bendl má pravdu. Jsem zlý člověk a mučím ho kružítkem, směje se Rath

Bendl o Rathovi: Je zlý a přitáhl do kraje destrukci
Rath a Bendl opět ve při. Tentokrát hádka o rušení autobusů

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lea Vlasáková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

9:01 Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

Již 15. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v sobotu 22. února v libereck…