Svoboda vyzve Šťastného. Bude kandidovat na šéfa pražské ODS

25.05.2011 22:58

VÍME PRVNÍ Podle zdrojů ParlamentníchListů.cz chce primátor Bohuslav Svoboda kandidovat na předsedu pražské ODS a vyzvat tak dosavadního předsedu Borise Šťastného.

Svoboda vyzve Šťastného. Bude kandidovat na šéfa pražské ODS
reklama
Podle informací ParlamentníchListů.cz si Svoboda přeje mimořádný volební regionální sněm pražských občanských demokratů, který by konečně rozseknul a rozhodl spory mezi křídlem primátora Svobody a předsedou pražské ODS Borisem Šťastným.

Mluvčí primátora Tereza Krásenská, ani jeho tajemník Marek Hanč nechtěli celou věc komentovat s tím, že takovou informaci nemají a že se jedná o stranickou záležitost, nikoli věc magistrátu.

Vyhrocení sporu

Svoboda na začátku týdne také uvedl, že by chtěl kandidovat na místopředsedu celorepublikové ODS. Spory mezi oběma křídly vypluly naplno na povrch kvůli jednání o rozdělení finanční rezervy magistrátu. Ta se rozděluje městským částem na různé projekty volnočasových aktivit, škol, parků, domovů pro seniory a podobně.

více: Konflikt o stamiliony v pražské ODS pokračuje

Část starostů se postavila proti návrhu, který odsouhlasila Rada hlavního města Prahy s tím, že rozdělení financí je prý nespravedlivé. To primátor odmítnul. Finanční výbor návrh neschválil, odmítl ho i klub zastupitelů ODS.

Podle informací ParlamentníchListů.cz se má ráno ještě jednat, zda primátor návrh předloží k hlasování zastupitelstvu, či ne, neboť návrh je schválen radou a podporují ho i sociální demokraté.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid porazíme jinak! Převratné návrhy od profesora. Dostal je i Babiš

12:10 Covid porazíme jinak! Převratné návrhy od profesora. Dostal je i Babiš

Prostředky, jako jsou testy, lůžka a péče, které jsou s pokračující epidemií covidu-19 čím dál vzácn…