Švýcarští poslanci se nesmířili s českými okny v parlamentu

31.03.2013 10:54 | Zprávy
autor: čtk, mp

Švýcarským národně orientovaným poslancům se nelíbí renovace budovy parlamentu v Bernu, při které byla použita okna vyrobená v Česku. Skupina zákonodárců už delší dobu kritizuje fakt, že při rekonstrukci tak významné instituce se nepoužily domácí výrobky. Nyní třicítka z nich podpořila výzvu, aby se úřady příště při výběru dodavatelů chovaly "vlastenečtěji". Napsal o tom dnes švýcarský nedělník Il Caffé.

Švýcarští poslanci se nesmířili s českými okny v parlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zamrzlé sklo v okně

Aféra kolem "oken z východu" se rozhořela loni, kdy se začalo opravovat východní křídlo budovy Spolkového shromáždění. Úřady zadaly zakázku na výměnu oken za 1,5 milionu švýcarských franků (asi 30 milionů korun) firmě registrované v Curychu, později se ale ukázalo, že tato firma má výrobní závod v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Euro

Zajistí nám euro i lepší a důstojné mzdy, aby se nám obyčejným lidem zlepšila životní úroveň a byla srovnatelná s tou na západ od nás? Jestli ne, proč první nevyřešíte toto? A myslíte, že se bez ODS do sněmovny vůbec dostanete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Letní večery, plné skvělých filmů pod širým nebem

16:08 DPP: Letní večery, plné skvělých filmů pod širým nebem

Dopravní podnik hl. m. Prahy zve všechny Pražany i návštěvníky metropole na 19. ročník letního kina …