Tluchoř asi nechce přijít o blízkost Kočí. Ve sněmovně stopnul přesazování

20.4.2011 4:40 dop.

Věci veřejné procházejí krušným obdobím, o tom není pochyb. Na klidu jim nepřidá ani to, že jim dosud neprošel jejich návrh na změnu zasedacího pořádku v Poslanecké sněmovně. A tak nadále sedí odpadlík a vyloučený člen strany Jaroslav Škárka vedle Josefa Novotného. Kristýna Kočí vedle Petra Tluchoře a nové šéfka poslaneckého klubu véček Karolína Peake vzadu.

Tluchoř asi nechce přijít o blízkost Kočí. Ve sněmovně stopnul přesazování

"Nevím, jak se bude cítit Kristýna Kočí ve sněmovně, ale každopádně požaduji, aby byl udělaný nový zasedací pořádek tak, aby seděla co nejdále od nás. Já osobně si jen velmi těžko dokážu představit, že bych seděla v její blízkosti," uvedla nová předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Karolína Peake minulý týden ve čtvrtek. Oznámila to ParlamentnímListům.cz s tím, že právě ten den navrhuje organizačnímu výboru sněmovny, aby tento její požadavek byl zařazen jako jeden z bodů jednání nejbližší schůze poslanců.

Čtěte také:
Véčkaři nemohou Kočí ani cítit. Peake ji nechá ve sněmovně přesadit
Vzteklý poslanec VV o Kočí: Podlá, úlisná, lezla Vítkovi do prd...


Kdo by vše však pokládal za již vyřízenou záležitost, je na omylu. "Jednání zablokoval nakonec Petr Tluchoř. Prý, že je na jednání malý počet účastníků," svěřil se pro ParlamentníListy.cz rozzlobený člen poslaneckého klubu véčkařů Josef Novotný.

A jak redakci připomněl, sedí nadále Kristýna Kočí vedle Petra Tluchoře a nová šéfka klubu strany Věcí veřejných Karolína Peake v lavici vzadu. "A já nadále sedím s Jaroslavem Škárkou, což je mně velmi nepříjemné po tom, za čím vším stál," řekl dále Novotný a dodal, že současný zasedací pořádek ve sněmovně je pro véčkaře natolik neúnosný, že budou i nadále tlačit na co nejrychlejší změnu.


Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka a Stanislav Huml jako tři rebelové, odpadlíci a pro mnohé také zrádci, nebudou mít nyní ve sněmovně zcela příjemné postavení. Hlavně ze strany bývalých kolegů. Ti se totiž jen těžko vzpamatovávají z toho, co se kolem nich a jakou rychlostí prohnalo. To, že trvají na změnách, kde tito tři poslanci budou sedět, je proto pochopitelné. Kdy se to však podaří prosadit, zatím tak jisté není.


Čtěte také:


Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…