ÚVV ČSSD vyzval k rezignaci Paroubka i Šlégra

15.10.2011 14:21

Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes jednomyslně vyzval expředsedu strany Jiřího Paroubka a jeho kolegu z nově založené strany Národní socialisté - levice 21. století Jiřího Šlégra, aby se vzdali poslaneckého mandátu. ÚVV ČSSD, který je nejvyšším orgánem strany mezi sjezdy, tak vyslyšel návrh předsedy strany Bohuslava Sobotky, který výzvu k odchodu Paroubka a Šlégra ze sněmovny navrhl.

ÚVV ČSSD vyzval k rezignaci Paroubka i Šlégra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Sobotka výzvu zdůvodnil tím, že oba poslanci byli do sněmovny zvoleni za ČSSD, kterou opustili. Zopakoval, že Paroubkovu odchodu ze strany se údajně nedalo zabránit. Osobní ambice vedou často k iracionálním rozhodnutím, poznamenal.

SLEDUJEME téma Paroubkova nová strana

ÚVV dnes dopoledne také zvolil dva nové členy předsednictva ČSSD. Stali se jimi někdejší ministr zahraničí Jan Kohout a ostravský primátor Petr Kajnar. Poměr sil v klíčovém orgánu ČSSD mezi příznivci Sobotky a prvního místopředsedy strany Michala Haška to ale zřejmě nezmění a oba tábory zůstanou vyrovnané. Rozdělení strany na příznivce Sobotky a Haška, za kterým stojí většina hejtmanů, trvá od březnových voleb předsedy ČSSD.

ParlamentníListy.cz informovaly počátkem září:
Potvrzeno. Paroubek odchází z ČSSD

Sobotka dnes spolustraníkům řekl, že Paroubkova strana ČSSD neohrozí, pokud ovšem sociální demokracie nebude dělat chyby. V této souvislosti vyčetl svým vnitrostranickým oponentům, že stranu poškozují nejednotnou komunikací směrem k veřejnosti. Lídři ČSSD podle něj musí mít jednotné postoje a nemohou vydávat separátní stanoviska. Nejednotnost je podle Sobotky luxusem, který si strana nemůže rok před krajskými a senátními volbami dovolit.

Sobotka v této souvislosti znovu pokáral hejtmana moravskoslezského kraje Jaroslava Palase za privatizaci nemocnice v Novém Jičíně. Doufá prý, že to byl exces, který se v dalším kraji nepřipravuje. Ujištění, že tomu tak bude, prý od ostatních sociálně demokratických hejtmanů dostal. Někteří hejtmani ČSSD ale dosud privatizace nemocnic tak razantně neodmítali.

Čtěte více:  

Paroubek jako člen ČSNS přemýšlí o postu hejtmana 

Jiří Vyvadil: Paroubek, ČSNS 2005 a já 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

15:16 Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

Pro město Sokolov a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Od pátku 14. května tak zajistí místním o…