Umělec Jan Kraus vyplísnil Zemana. Napsal o výprasku

24.04.2013 8:12

Známý moderátor Jan Kraus si na svém webu Krausmagazín podal prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho výroku o sudetských Němcích v rozhovoru pro rakouskou agenturu APA.

Umělec Jan Kraus vyplísnil Zemana. Napsal o výprasku
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman během návštěvy Bratislavy

Anketa

Dělá Miloš Zeman svou práci dobře?

77%
23%
hlasovalo: 15282 lidí

Prezident se distancoval od principu kolektivní viny, ale konstatoval, že "člověk by neměl zapomínat, že devadesát procent sudetských Němců hlasovalo pro pomahače Hitlera". "Oceňuji, že zbývajících deset procent - socialisté, komunisté a další - bylo proti Hitlerovi. Benešovy dekrety neobsahují princip kolektivní viny, protože odhadovaných deset procent bylo vyjmuto z odsunu," cituje Zemana server iDnes.cz.

Ačkoli Zeman v rozhovoru pro agenturu APA odsoudil vyhánění Němců, dále uvedl: "Když občan nějaké země kolaboruje se zemí, jež jeho stát okupuje, tak je vyhánění mírnější trest než například trest smrti." K tomu navíc dodal, že ve vězení měl skončit ten, kdo kolaboroval se sovětskými okupanty po 1968 v Československu.

Tak vyženeme komunisty...

Umělec Jan Kraus v tom vidí paralelu s komunistickým režimem. "Tak bychom mohli podle této úvahy přátelsky vyhnat všechny komunisty ze země - spolupracovali a pomáhali nepřátelské mocnosti - místo abychom je popravovali," reagoval na svých stránkách Krausmagazín.

"Ti, co byli v KSČ jen krátce, jako např. Miloš Zeman Zemanovič, by dostali pouze zdvořilostní, kamarádský výprask," dodává s ironií sobě vlastní moderátor.

Proti Zemanovým názorům se podle APA postavil nejvyšší představitel sudetských Němců v Rakousku Gerhard Zeihsel, podle něhož jsou pokusy "rozdělovat sudetské Němce na 'dobré' a na 'zlé' zcela mimo".

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…