V Královehradeckém kraji se žije nejlépe, ukazuje výzkum

06.12.2012 21:47

Vítězem letošního ročníku výzkumu Místo pro život se stal Královéhradecký kraj. Dalšími oblastmi, kde se podle autorů výzkumu žije nejlépe, jsou Praha a Plzeňský kraj, naopak nejhůře dopadly Ústecký a Moravskoslezský kraj. ČTK o tom dnes za organizátory informoval Petr Lutonský ze společnosti Communa. Organizátoři vedle statistických dat zkoumali názory 1400 respondentů z celé země a 20 odborníků. V loňském prvním ročníku zvítězil Plzeňský kraj před Královéhradeckým krajem a Prahou.

V Královehradeckém kraji se žije nejlépe, ukazuje výzkum
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Výzkum hodnotí oblast péče o děti a vzdělávání, zdravotnictví a sociální sféru, pracovní podmínky, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, bezpečnost, občanskou společnost a tolerantnost, ekologii a přírodu. Cílem projektu je podle Lutonského nejen zmapovat kvalitu života v jednotlivých krajích, ale také iniciovat debatu o životních hodnotách.

Nejhůře dopadl Moravskoslezský kraj

Oproti loňskému ročníku si výrazně polepšil například Liberecký kraj, který se z devátého místa dostal na šesté, naopak Moravskoslezský kraj spadl z 12. na poslední, 14. místo. Stejný kraj však zvítězil v novince letošního ročníku, kterou byla kategorie Skokan roku. Vyhrál díky tomu, že jeho investice do životního prostředí meziročně narostly o 77 procent, zatímco v ČR to bylo průměrně o deset procent.

Vyhlašovatelem výzkumu je společnost Communa, partnery jsou Skupina ČEZ a Metrostav. Zpracovatelem dat je agentura pro informace a analýzy Datank.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace soukromého zemědělství: Návrhy na využití mimořádných financí prostřednictvím PGRLF

8:24 Asociace soukromého zemědělství: Návrhy na využití mimořádných financí prostřednictvím PGRLF

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) včera odeslala ministru Tomanovi návrh na využití části …