V krajích bez komunistů, ozývá se v ČSSD. Bendl: S námi nepočítejte

07.06.2010 10:25

Svým spolustraníkům hodně zamotal hlavy místopředseda Onderka výrokem, že by ČSSD měla výrazněji zpřísnit tzv. Bohumínské usnesení.

V krajích bez komunistů, ozývá se v ČSSD. Bendl: S námi nepočítejte

Voliči vyřešili otázku spolupráce či tiché podpory ČSSD komunisty na vládní úrovni za sociální demokraty. Dali oběma stranům tak málo hlasů, že ani jejich případné spojenectví bez přispění třetí strany ve Sněmovně nic neznamená.

Možná této skutečnosti využil primátor Brna a zároveň místopředseda ČSSD Roman Onderka, aby přišel s návrhem přitvrdit vůči jedinému spojenci na levici. Onderka chce zrušit tzv. bohumínské usnesení o zákazu spolupráce mezi sociální demokracií s KSČM na vládní úrovni a nahradit ho novým dokumentem znemožňujícím jakékoli spojenectví s komunisty. Tento návrh hodlá předložit na sjezdu ČSSD.

Ve Středočeském kraji by velká koalice byla až desátým krokem

„Zcela určitě by mě potěšilo, kdyby sociální demokracie přestala s komunisty spolupracovat," reagoval pro ParlamentníListy.cz místopředseda ODS a bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl. Právě v jeho kraji je pro ČSSD spolupráce s komunisty klíčová, protože pak už by jim zbývali jako koaliční partneři jen občanští demokraté.

„V tuto chvíli si spolupráci vůbec nedokážu představit. Je předčasné o něčem takovém hovořit, protože ještě neudělali ani ten první krok k úplnému zrušení spolupráce s komunisty. A naše možná koalice by byla až někde desátým krokem," brání se čerstvě zvolený poslanec Bendl jakémukoli náznaku vstřícnosti vůči rivalovi na krajské úrovni.

Související:

Filip si klade podmínky pro spolupráci se sociálními demokraty 

Od Kalouska to je neuvěřitelná drzost, říká Tejc 

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…