Václav Cílek: Vladimír Dlouhý jako manažer ví, že stát musí fungovat

23.07.2012 16:36

K prezidentské kandidatuře Vladimíra Dlouhého.

Václav Cílek: Vladimír Dlouhý jako manažer ví, že stát musí fungovat
Foto: Redakce
Popisek: Václav Cílek

„Můj kamarád konceptuální umělec Marian Palla navrhoval na prezidenta republiky svého jezevčíka Bruna. Je to milý, bystrý a nepořádně veselý pes, ale i Marian musel kriticky uznat, že některé státní funkce by zvládal jen s potížemi a navíc byl pro něj líný shánět podporu i za  hranicemi brněnské bohémské lobby.

Poté, co odpadl Bruno, se zdálo, že moc vhodných kandidátů již nezbývá. Právě v té době jsem se v čajovně na Budějovické dozvěděl, že na prezidentskou kandidaturu se chystá i pan Vladimír Dlouhý. Známe se asi pět let, nějak se respektujeme a celkem si rozumíme, přestože pan Dlouhý pracuje pro Goldman Sachs Group Inc. a já ne. Pokud bych jej měl charakterizovat, tak bych řekl, že to je člověk, který umí naslouchat, má široký rozhled a je pracovitý a spolehlivý.

Podstatné pro mě je, že jako manažer ví, že stát musí fungovat a že jej trápí současný stav. A mohu-li být na tomto místě možná víc otevřený, než je obvyklé, tak bych ještě dodal, že to je vyrovnaný člověk, který si nemusí léčit žádné mindráky a ani nepotřebuje zbohatnout. Pochopitelně, že by mně dělalo starost, že ekonomové mezinárodního kalibru obvykle myslí víc na DPH a úrokové míry, než na lidi, ale myslím, že je tady jedna pojistka – jmenuje se Eliška a je ženou pana Dlouhého. Je jemná, a má sociální cit. Myslím, že by tahle kombinace mohla fungovat, i když pochopitelně želím Brunových promarněných šancí.

Václav Cílek

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Vánoční provoz se vrací do normálu, covidové extrémy jsou minulostí

11:48 Česká pošta: Vánoční provoz se vrací do normálu, covidové extrémy jsou minulostí

Průběžné počty přepravených balíků v předvánočním období ukazují na návrat k normálnímu spotřebitels…