Václav Cílek: Vladimír Dlouhý jako manažer ví, že stát musí fungovat

23.07.2012 16:36

K prezidentské kandidatuře Vladimíra Dlouhého.

Václav Cílek: Vladimír Dlouhý jako manažer ví, že stát musí fungovat
Foto: Redakce
Popisek: Václav Cílek
reklama

„Můj kamarád konceptuální umělec Marian Palla navrhoval na prezidenta republiky svého jezevčíka Bruna. Je to milý, bystrý a nepořádně veselý pes, ale i Marian musel kriticky uznat, že některé státní funkce by zvládal jen s potížemi a navíc byl pro něj líný shánět podporu i za  hranicemi brněnské bohémské lobby.

Poté, co odpadl Bruno, se zdálo, že moc vhodných kandidátů již nezbývá. Právě v té době jsem se v čajovně na Budějovické dozvěděl, že na prezidentskou kandidaturu se chystá i pan Vladimír Dlouhý. Známe se asi pět let, nějak se respektujeme a celkem si rozumíme, přestože pan Dlouhý pracuje pro Goldman Sachs Group Inc. a já ne. Pokud bych jej měl charakterizovat, tak bych řekl, že to je člověk, který umí naslouchat, má široký rozhled a je pracovitý a spolehlivý.

Podstatné pro mě je, že jako manažer ví, že stát musí fungovat a že jej trápí současný stav. A mohu-li být na tomto místě možná víc otevřený, než je obvyklé, tak bych ještě dodal, že to je vyrovnaný člověk, který si nemusí léčit žádné mindráky a ani nepotřebuje zbohatnout. Pochopitelně, že by mně dělalo starost, že ekonomové mezinárodního kalibru obvykle myslí víc na DPH a úrokové míry, než na lidi, ale myslím, že je tady jedna pojistka – jmenuje se Eliška a je ženou pana Dlouhého. Je jemná, a má sociální cit. Myslím, že by tahle kombinace mohla fungovat, i když pochopitelně želím Brunových promarněných šancí.

Václav Cílek

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský velvyslanec pro PL: Společně porazit pandemii a vytvořit lepší budoucnost

15:48 Čínský velvyslanec pro PL: Společně porazit pandemii a vytvořit lepší budoucnost

„Prezident Miloš Zeman před nedávnem promluvil k národu o boji České republiky proti pandemii COVID-…