Vandas rozjel prezidentskou kampaň. Mám na Zemana i Švejnara, věří si

15.12.2011 19:08 | Zprávy

Zřejmě už za rok a půl si Češi poprvé zvolí novou hlavu státu sami. Ač ještě není přesně jasné, kdo se o jejich přízeň bude ucházet, někteří kandidáti už vystrkují pomyslné růžky. Jedním z nich je třeba i šéf Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. Ten už dokonce vede i svou prezidentskou kampaň. A věří si, že má šanci zvítězit.

Vandas rozjel prezidentskou kampaň. Mám na Zemana i Švejnara, věří si
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

Politický evergreen zvaný přímá volba prezidenta zřejmě skončí. Poslanci totiž v úterý přijali zákon zavádějící tento způsob volby hlavy státu. Pokud ústavní změna projde i v Senátu, nového prezidenta si v roce 2013 zvolí již nikoliv zákonodárci, ale sami občané. O jejich přízeň se bude moci kromě kandidátů jednotlivých stran ucházet i kdokoliv, kdo posbírá padesát tisíc podpisů, jež mu vyjádří podporu. Z jakých kandidátů budou Češi vybírat, zatím však není jasné.

Kníže, Bobo..a Vandas

O post hradního pána se bude kromě již avizovaného šéfa TOP 09 a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, šéfky Suverenity Jany Bobošíkové nebo třeba expremiéra v úřednické vládě Jana Fischera zřejmě bude ucházet i šéf Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas.

 

"Uvažujeme o tom, že do volby v roce 2013 bychom kandidáta vyslali. Předpokládám, že tím kandidátem bych byl já, už jsem zaznamenal hlasy, které mi dávají podporu," řekl Vandas ParlamentnímListům.cz. A jak hodlá své potenciální voliče oslovit? "Kampaň vedeme už po celé volební období, osobními setkáními, mítinky, debatami. Na rozdíl od parlamentních stran, které slibují lidem modré z nebe. Ovšem jen před volbami," dodal Vandas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…