Véčka znovu chtějí zdanit prostituci. Koalice se směje

3. 3. 2012 10:54

Poslanci Věcí veřejních Jiřímu Rusnokovi se zalíbil způsob, jakým stát kontroluje a daní prostituci v Bonnu. Ženy tam mají možnost koupit si lístek za šest eur za noc, jinak jim hrozí pokuta až 100 eur. Koalice se však podobnému návrhu spíše vysmála.

Véčka znovu chtějí zdanit prostituci. Koalice se směje
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok
reklama

„Když má český stát příjmy z prodeje alkoholu a tabáku či z pornoprůmyslu, tak by je mohl mít i z prostituce,“ řekl Rusnok deníku Právo. V podstatě by tento krok znamenal legalizaci. Podle Rusnoka by stát měl kromě peněz také větší možnost kontroly.

Stát není pasák

„Jsem odpůrcem legalizace. Ta nic neřeší. Stát nemá být zainteresován na příjmech z prostituce, není pasák,“ tvrdí vždy, když dojde na toto téma, premiér Petr Nečas (ODS). Rusnok ale upozorňuje, že rozhodně nejde o to, aby stát plnil roli jakéhosi pasáka. Prostituci však vymýtit nelze, proto by se stát měl snažit z ní něco mít.

Jedinou možností, kterou koaliční partneři připouštějí, je paušální daň. Tu by jako řešení viděl i Boris Šťastný (ODS) který na adresu návrhu véčkařů ironicky poznamenal: „Nedovedu si totiž dobře představit průkaznou a úplnou účetní evidenci v rámci dodavatelsko-odběratelských vztahů takové živnosti.“Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek pro PL: Evropské hodnoty lžou, nevěřte jim

8:32 Kalousek pro PL: Evropské hodnoty lžou, nevěřte jim

Spolek Evropské hodnoty si vytvořil silného nepřítele. Před neziskovou organizací vedenou Jakubem Ja…